top of page

“10: Soyutlamalar, İmalar, Mütalaalar” İMALAT-HANE’de Açılıdı

Küratörlüğünü Duygu Demir’in üstlendiği “10: Soyutlamalar, İmalar, Mütalaalar” isimli karma sergi, 2 Eylül tarihinde İMALAT-HANE’de açıldı. Sergi, 2 Aralık tarihine kadar görülebiliyor.


Serginin belirleyici filtresini 2013 - 2023 arası geçen on yıl oluşturuyor; bu rakam bir yandan alışılagelmiş fakat tamamen afaki bir sanatsal tetkik aralığı olduğu gibi hem Türkiye dahilinde hem de dünya ekseninde belirleyici sosyal, politik ve düşünsel sismik hareketlerin yaşandığı bir döneme denk geliyor.


Başlıkta yer alan soyutlama, ima ve mütalaa ise sergideki sanatçıların bunu yaparken bazen tekil, bazen iç içe geçmiş şekilde başvurulan metot veya stratejileri imliyor. Bu yöntemler aynı zamanda son 10 yılda dönüşen sanatın kendi sözlüğüne ve yeni ya da başka şekillerde söz söyleme biçimlerine de atıfta bulunuyor.


Sergide Ahmet Doğu İpek, biriken, Burak Kabadayı, Cevdet Erek, Deniz Aktaş, Hakan Topal, Hale Tenger, Hasan Özgür Top, Huo Rf, İnci Furni ve Özlem Günyol – Mustafa Kunt ikilisinin işleri yer alıyor.


Küratörlüğünü Duygu Demir’in üstlendiği “10: Soyutlamalar, İmalar, Mütalaalar” isimli karma sergi, 22 Aralık tarihine kadar, İMALAT-HANE’de görülebilyor.
Comments


bottom of page