top of page

19. Akbank Kısa Film Festivali’nin Yeni Tarihleri Belli Oldu

Dünyanın çeşitli bölgelerinden ve Türkiye’den toplam 2237 kısa filmin başvuru yaptığı; Selim Evci direktörlüğünde gerçekleştirilecek olan 19. Akbank Kısa Film Festivali’nin yeni tarihleri, 2 - 12 Mayıs olarak açıklandı. Kısa filmlerin yapımına özendirmek, bu alanda yeni yapımları teşvik etmek ve ülke sinemasına katkıda bulunan yeni sinemacıları desteklemek amacıyla başlatılan ve bu yıl Akbank Sanat’ta izleyiciyle buluşacak olan festival, çevrim içi olarak da takip edilebilecek.


19. Akbank Kısa Film Festivali’nin ulusal ve uluslararası yarışmalarının jüri üyeleri de açıklandı. Ulusal Yarışma “Festival Kısaları” ana jüri üyeleri; oyuncu Beren Saat, yönetmen Umut Aral, oyuncu Ekin Koç, kurgucu Ali Aga ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı olarak belirlendi.


20 yaş ve altı gençlerin kısa filme olan ilgilerini festival bünyesinde toplama ve bu alandaki üretimleri teşvik etme amacıyla ikinci kez düzenlenen “Genç Bakışlar” yarışmasının jürisiyse oyuncu Pınar Deniz, yönetmen Ziya Demirel ve müzisyen Saki Çimen’den oluşuyor.


“Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Genç Bakışlar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, ‘Perspektif’, “Özel Gösteri” ve “Forum” bölümleriyle takip edilebilecek 19. Akbank Kısa Film Festivali’nin geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşilerinin yer aldığı programı ise yine 2-12 Mayıs tarihleri arasında takip edilebilecek.


19. Akbank Kısa Film Festivali’nin yeni tarihleri, 2 - 12 Mayıs olarak açıklandı.

Comments


bottom of page