top of page

“212 Photography Istanbul” Takvimi Açıklandı

“212 Photography Istanbul”, 5 - 15 Ekim tarihleri arasında, şehrin farklı mekânlarında sanatseverlerle buluşacak. Altıncı yılını kutlayan festival aralarında Moda İskelesi, St. Benoit Kilisesi ve Müze Gazhane gibi çeşitli alanların bulunduğu 20’ye yakın mekânda gerçekleşecek. “212 Photography Istanbul”un bu yılki programında teknoloji, yayıncılık, gastronomi, sinema ve müzik gibi pek çok disiplinden içeriğe ulaşmak mümkün olacak.


Festival kapsamında Yapı Kredi bomontiada’da Daniëlle van Zadelhoff, Éva Szombat, Rob MacInnis, Floriane de Lassée ve Mous Lamrabat’ın solo sergileri katılımcılarla buluşacak. Moda İskelesi’nde denizin üzerinde yüzen bir fotoğraf seçkisine ve meydanlarda artırılmış gerçeklik teknolojisi ile var olan büyük ölçekte heykellere rastlanabilecek.


MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde, koruma alanlarında yaptığı çekimlerle hayvanların ve doğanın dünyasına ışık tutan Nick Brandt; St. Benoit Kilisesi’nin büyülü atmosferinde ise Jules Verne’in zengin hayal dünyasından ilhâm alan “Neredeyiz?” başlıklı sergi yer alacak.


Taksim Sanat’ta Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına özel hazırlanan “Birbirimize Rastladık” sergisi; Institut Français’de Fransız sinemasının “Yeni Dalga” döneminin öncü ismi Jean-Luc Godard’ın film gösterimleri ile Raymond Cauchetier ve Georges Pierre’in “Godard” filmlerini kayıt altına aldığı fotoğraflarını içeren sergi, festival programı dâhilinde görülebilecek.


Müze Gazhane’de “Gerçeklikten Foto Gerçekliğe”, “Yaban Güllerinin Büyüdüğü Yerde” ve “Kayıtlı Hafıza” başlıklı tematik sergiler yer alacak. Yeldeğirmeni Sanat’ta ise sanat tarihinden öne çıkan eserleri yapay zekâ yardımı ile yeniden yorumlayan Wolfe von Lenkiewicz’in çalışmaları izleyiciyle buluşacak.


Julia Fullerton Batten

bottom of page