top of page

“31. İstanbul Caz Festivali” Müzikseverlerle Buluştu

“31. İstanbul Caz Festivali”, 3 Temmuz akşamı festivalin ödül gecesiyle başladı. Avusturya Konsolosluğu Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde gerçekleşen gecede, Nilüfer Verdi ve Nino Varon’a Yaşam Boyu Başarı Ödülleri sunuldu. Törenin ardından Avusturyalı grup Saint Privat ve Genç Caz+ finalistlerinden Mojo 5 dinleyicilerle buluştu. 18 Temmuz’a kadar devam edecek festival, 40’a yakın konserde usta isimlerden yeni seslere 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı müzikseverlerle buluşturacak. 


Kadıköy’ün birbirinden güzel mekânlarında “festival içinde festival” havası yaratan “+1’li Gece Gezmesi”nde Hollanda’dan Thomas Azier ve Baby’s Berserk’in yanı sıra Türkiye’den Gevende, Korhan Futacı ve daha birçok beğenilen isim sahneye çıkacak. Yıllardır festivalin en sevilen etkinliklerinden olan “Caz Vapuru”, izleyicisini caz ve swing tınıları eşliğinde Boğaziçi’yle buluşturacak. Festivalin yeşille cazı bir araya getirdiği ücretsiz “Parklarda Caz” konserleri bu yıl da müziği şehrin dört bir köşesine yayacak.


Festivalde izleyiciyle buluşacak isimler arasında iki Grammy ödüllü caz efsanesi Gregory Porter; “Wicked Game”, “Blue Hotel” ve “Baby Did A Bad Bad Thing” gibi şarkılarıyla uzun yıllar müzik listelerinin vazgeçilmezi olan, rock’n roll’un çok yönlü ve romantik prensi Chris Isaak; zamansız ve yenilikçi müziğiyle yaşayan en büyük saksofonculardan Joshua Redman; Jamaika kökenli İngiliz caz duayeni YolanDa Brown; Avrupa’nın en merak uyandırıcı ve dinamik caz piyanistlerinden Baptiste Trotignon; Türkiye’deki ilk konseriyle R&B, soul ve indie’nin genç yıldızı Arlo Parks ve Kornél Fekete-Kovács yönetimindeki Macaristan’ın yenilikçi orkestralarından Modern Art Orchestra yer alıyor.


Biletler passo.com.tr, Passo mobil uygulaması, Passo perakende satış noktaları ile İKSV Passo gişesinden satın alınabilir.


Saint Privat, Fotoğraf: Salih Üatündağ

Commenti


bottom of page