top of page

Açık Stüdyo Günleri Başvuruları Başladı

Bu sene 2-4 Ekim 2020 tarihleri arasında 7’ncisi gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri'nde (ASG) sanatçılar, ev ve atölyelerinde kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesiyle paylaşma fırsatı bulacaklar. ASG 2020'de resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar; Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Şişli, Kurtuluş, Teşvikiye, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açacaklar. Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olma fırsatını yakalayacaklar.


Sanatı sergileme ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlarından biri olan ''ağ oluşturma'' için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor. Bu bağlamda Açık Stüdyo Günleri 2019'da, 63 sanatçının 42 atölye ve evi 3 gün boyunca yüzlerce sanatsever tarafından ziyaret edildi. ASG ile ilgili gerek basın gerekse sosyal medya ve ziyaretçiler tarafından gelen olumlu izlenimler ASG'yi her sene tekrarlanan bir etkinlik hâline getirdi. Açık Stüdyo Günleri /// Open Studio Days, kâr amacı gütmeyen ve sponsorsuz bir organizasyon olarak Deniz Beşer tarafından koordine ediliyor.


Kimler başvurabilir?


Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Şişli, Kurtuluş, Teşvikiye, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanları bulunan resim, heykel, fotoğraf, illüstrasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekânları başvuru yapabilir.


Başvuru formu ve diğer detaylar için: https://www.openstudiodays.com


Comments


bottom of page