top of page

Ai Weiwei'nin "To Do List"inden 10 Altın Kural

WePresent, "Yaşamak için 10 kural" sloganıyla tasarımcı ve aktivistleri davet ediyor ve hazırladıkları listeleri "Manifesto" başlığıyla yayımlıyor. Çalışmanın sonunda her "to do list", birbirinden farklı poster tasarımlarıyla meraklılarına sunuluyor. "To do list"lerin sonuncusu, dijital sanat platformu WeTransfer'in Çinli çağdaş sanatçı Ai Weiwei'ye davetiyle tasarlandı.


Ai Weiwei, yaşamındaki 10 altın kuralı tasarlarken turkuaz ve kırmızı renkleri bir araya getirdi. Geometrik şekillerden derlenen posterde sanatçı, dünyaya ilham veren ve yaptıklarıyla geniş kesimlere dokunabilen isimlerin düşünce ve sözlerine yer verdi. Müzisyen Willie Nelson ile "Black Lives Matter" hareketinin eş kurucusu Patrisse Cullors bunlardan bazıları. Ai Weiwei'nin tasarladığı posterde yer alan kendi düşüncelerinden birisi de şu şekilde:


"'Ben' demenin ve kendi kimliğinizin ne anlama geldiğini bulun. Kim olduğum, ne yaptığımla ilişkilenir. Nasıl davrandığım, neyi amaçladığım da öyle. Israrcı olun, diğer insanların ne dediğinin önemi yok."


Ai Weiwei, Fotoğraf: WePresent

Comentários


bottom of page