top of page

Ai Weiwei ve Eddie Peake’nin Çalışmaları Reklam Panolarında

Londra'daki yeni kamusal sanat projesi CIRCA, Ai Weiwei ve Eddie Peake'nin eserlerini Avrupa'nın en büyük reklam panosunda gösterecek. Dijital sanat platformu CIRCA, 2020 yılına uzanan bir çalışma yaratmak için her ay yeni bir sanatçıyı misafir edecek. 2020 şüphesiz hiçbirimizin kolay kolay unutabileceği bir yıl olmayacak. Buna ithafen, 1 Ekim'den itibaren her akşam, tam olarak 20:20'de, Avrupa'nın en büyük reklam panosu, sanata ayrılmış ticari olmayan bir mola vermek için her zamanki reklamlarını iki dakika boyunca duraklatacak. Her ay farklı bir sanatçı, dünyamızı dikkate alan özel olarak sipariş edilmiş bir çalışma ile muazzam aydınlatmalı tuvali işgal etmeye davet edilecek.

İki dakikalık günlük alanı dolduran ilk sanatçı, CIRCA'nın "sanatçılara pratiklerini yapmaları ve daha geniş bir kitleye ulaşmaları için çok önemli bir platform sunduğunu" söyleyen Ai Weiwei. Çinli muhalif sanatçı, 60 dakikalık yeni bir filmle anı yansıtacak. Weiwei’nin filmi ekim ayı boyunca her akşam iki dakikalık bölümler hâlinde izleyiciyle buluşacak.

Weiwei’nin filmini kasım ayında, Peru doğumlu, Barselona merkezli sanatçı Daniela Ortiz ve Kaliforniyalı sanatçı Cauleen Smith'in yeni çalışmalarına yer veren, Londra, Marylebone'daki The Showroom Gallery'nin direktörü Elvira Dyangani Ose'nin küratörlüğünü yaptığı bir program izleyecek. Aralık ayında ise İngiliz sanatçı Eddie Peake’nin çalışması ekrandaki yerini alacak.Commentaires


bottom of page