top of page

Akbank Caz Festivali Biletleri Satışa Çıktı

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden Akbank Caz Festivali, 24 Eylül - 9 Ekim tarihleri arasında şehri cazın farklı renkleriyle buluşturacak. Bu yıl 32. kez dinleyicileriyle buluşacak olan Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri 9 Ağustos Salı günü Biletix’te satışa çıktı.


32. Akbank Caz Festivali kapsamında satışa açılan ilk konser, Oslo caz sahnesinde uzun yıllardır çeşitli orkestralarla üretimini sürdüren üç müzisyenin ortaklığıyla hayat bulan yeni bir trio olan HÜM olarak açıklandı. Norveçli grubun ilk İstanbul konseri, 4 Ekim Salı akşamı Akbank Sanat’ta izlenebilecek. Festivalin ikinci konseri olarak İngiliz grup Portico Quartet, 6 Ekim akşamı Babylon’da dinleyiciyle buluşacak. Aynı akşam Abdullah Ibrahim, solo piyano konseriyle AKM-Tiyatro Salonu’nda sahne alacak.


Sanatçı Ravi Coltrane, 8 Ekim Cumartesi akşamı Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde ebeveynleri Alice ve John Coltrane’in şarkılarından oluşan bir seçkiyle izleyicilerle buluşacak. 9 Ekim’de Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’ndeyse Oded Tzur’un liderliğindeki “Oded Tzur Quartet” cazseverlerle buluşacak.


Abdullah Ibrahim


Ravi Coltrane


Portico Quartet

Comments


bottom of page