top of page

Anna Laudel Eylül’de Mehmet Sinan Kuran’ın Kişisel Sergisini Ağırlıyor

Güncelleme tarihi: 1 Eki 2022

Mehmet Sinan Kuran’ın, 2020 yılında Anna Laudel’de gerçekleştirdiği “öldükten sonra gerçekleşen” anlamına gelen “Posthumous” sergisinin devamı niteliğinde olan ve ziyaretçilerini hayattaki ihtimalleri sorgulatan bir yolculuğa çıkarmaya hazırlan “Hiçbir Yer” isimli kişisel sergisi, 8 Eylül - 4 Aralık tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

Mehmet Sinan Kuran farklı teknik ve malzemeler kullanarak ürettiği eserlerin yer aldığı seçkide, Nietzsche’nin çocukluktan yaşlılığa geçişini ele aldığı tasviri tersine çeviriyor. “Benjamin Button'ın Tuhaf Hikâyesi” filmini anımsatan eser seçkisinde sanatçı, ziyaretçilere yaşlılıktan çocukluğa doğru giden bir yolda eşlik ediyor.

Bilim kurgu, mit ve ritüelistik inancın bir origami gibi katlanarak hazırlandığı sergide, Mehmet Sinan Kuran’ın zaman ve mekân bağlamını durağan kıldığı evrende üst bilince ulaşmış, tüm dünyayı deneyimlemiş, yaşlandıkça çocuklaşan kişi, çocuklaştıkça huzura eriyor. Latince’de “fani olduğunu hatırla” anlamına gelen “Memento Mori” kavramına göndermeler yapan Mehmet Sinan Kuran, faniliğin değeri, hayatın sonu ve ölümlü olmayı izleyicilerle birlikte sorguluyor.


Mehmet Sinan Kuran, "Ada Halkı", 2022


Mehmet Sinan Kuran, "Şato", 2022


Mehmet Sinan Kuran, "Sevmek Zamanı", 2022Comments


bottom of page