top of page

Arter Koleksiyonu’ndan Derlenen “Kendi Gölgesinde” Sergisi Açıldı

Arter Koleksiyonu’ndan derlenen “Kendi Gölgesinde” başlıklı grup sergisi, Arter’in giriş ve -1. kat galerilerinde sanatseverlerle buluşuyor. Küratörlüğünü Emre Baykal ve Gizem Uslu Tümer’in üstlendiği eser seçkisi, koleksiyondaki 25 sanatçının yapıtlarını sergiliyor.


“Kendi Gölgesinde” sergisinde bir araya getirilen yapıtlar, serginin isminde de atıfta bulunulan görünmezlik, belirsizlik, gizlenmişlik, muğlaklık gibi nitelikleriyle ziyaretçileri zihinlerinde uyanan izlerin peşinden gitmeye, gölgede kalanı aramaya, kendi düşünsel ve duygusal katılımlarıyla zenginleşecek bir sergi deneyimine ortak olmaya davet ediyor.


Sergide; Hüseyin Bahri Alptekin, Mirosław Bałka, Pedro Barateiro, Michał Budny, Hera Büyüktaşçıyan, Jae-Eun Choi, Cevdet Erek, Terry Fox, Hreinn Friðfinnsson, Bilge Friedlaender, Deniz Gül, Mona Hatoum, Rolf Julius, Nadia Kaabi-Linke, Šejla Kamerić, Borga Kantürk, Mohammed Kazem, Inge Mahn, Ferhat Özgür, Seza Paker, Pinaree Sanpitak, Chiharu Shiota, Yaşam Şaşmazer, Hema Upadhyay, Nika Zupančiči isimli sanatçılar yer alıyor.


“Kendi Gölgesinde”, 7 Aralık 2024 tarihine kadar görülebilir.


Mona Hatoum, "Kapan", Kendi Gölgesinde sergisi, 2023, Arter KoleksiyonuComments


bottom of page