top of page

Basquiat Düellosu Başlıyor

Basquiat düellosu önümüzdeki ay satışa sunulacak iki büyük resimle başlıyor. Toplam 100 milyon dolar getirebilecek eserlerden biri Christie's, diğeri Sotheby's’te satışa sunulacak.


Christie’s, kırmızı zemin üzerine büyük bir kafatası olan In This Case'i (1983) 11 Mayıs’ta New York’ta 21. yüzyıl akşam satışında sunacak. Tuvalin yaklaşık 50 milyon dolarlık bir tahmini var. Ertesi gün ise Versus Medici (1982), Sotheby’s’in 35 milyon ile 50 milyon dolar arasında satışa sunulacağı tahmin edilen çağdaş sanat akşam müzayedesinin bir parçası olacak. Sanat satıcısı ve koleksiyoncu olan Alberto Mugrabi satışla ilgili "Basquiat'a karşı Basquiat olacak" derken ikisinin de harika resimler olduğunu ekliyor.


Müzayede yöneticilerine göre, işler Basquiat'a olan talebin artmasıyla piyasaya çıkıyor. Daha geçen ay, Basquiat’ın Warrior’u (1982), Christie’s Hong Kong’ta 41,8 milyon dolar’a satıldı. Geçen yıl riskten korunma fonu yöneticisi Ken Griffin, karantina sırasında Peter Brant'ın sahip olduğu bir Basquiat için 100 milyon dolar’dan fazla ödeme yaptı.


Comments


bottom of page