top of page

“Batarken Güneş Ardında Tepelerin” Duo Sergisi Kasa Galeri’de Açılıyor

Kasa Galeri, Arek Qadrra ve Berka Beste Kopuz’un “Batarken Güneş Ardında Tepelerin” isimli sergisine, 1 Şubat tarihinden itibaren ev sahipliği yapacak. İkili, yüzyıllar boyu kadim ve verimli topraklarda süregelen, doğal ve beşerî sistemlerin oluşturduğu yaşamsal metabolizmayı inceliyor. 


Arek Qadrra ve Berka Beste Kopuz, çeşitli medeniyetleri, doğal canlı türlerini kendinde barındıran verimli  bölgelerin mitolojilerini, tarihlerini, coğrafi yapılarını araştırarak yola çıkıyor. İlk adımda deneysel bir haritalama süreciyle başlayan proje; kuraklaşan barajlar, yok olmaya yüz tutmuş antik kentler, ıssız kırsal alanlar, doğal kaynakların kirliliği, maden  firmaları ve HES-JES gibi enerji projeleri ile mücadele eden yerli halklar; kuraklık, göç, sanayi ilaçlarıyla karşı karşıya kalan tarım ve hayvancılık Antroposen çağında yaşanan tipik problemlerden bir kaçının somut örnekleri olarak beliriyor.


“Batarken Güneş Ardında Tepelerin”, 22 Mart tarihhine kadar Kasa Galeri’de görülebilir. 


Kasa Galeri, Arek Qadrra ve Berka Beste Kopuz’un “Batarken Güneş Ardında Tepelerin” isimli sergisine, 1 Şubat tarihinden itibaren ev sahipliği yapacak.


Comments


bottom of page