top of page

“Beden Fragmanları” Grup Sergisi PİLOT Galeri’de Açılıyor

PİLOT Galeri, “Beden Fragmanları” isimli grup sergisine, 28 Mayıs - 13 Temmuz tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. 13 sanatçının yer aldığı sergi insan bedeni üzerinden toplumsal cinsiyet rolleri, hibrit bedenler, doğa-beden ikiliği, kapitalizm tarafından üretilen ideal bedenler ve ona karşı gelme yöntemleri, toplumsal normlar karşısında bedenin direniş alanına dönüşmesi meselelerine odaklanıyor.


Sergide yer alan sanatçılar; “öteki”, kadın, queer kimliklerini sahiplenirken, benliğin sabit olmadığı aksine sürekli bir akış hâlinde olan karmaşık bir ilişkiler ağı olduğu ihtimalini izleyiciye sunuyor. Sanatçılar, bedenleri aracığıyla ataerkillik, kadın düşmanlığı, ırkçılık ve muktedirlik koşulları altında yaşamanın ürettiği duygusal çalkantıyı hissettirirken, normatifliğin pürüzsüz yüzeyine karşı, sızıntı yapan, parçalanan ve gülen bedenler öneriyor. 


Sergide Ateş Alpar, Demet Yoruç, Ece Ağırtmış, Emir Erkaya, Gözde Mimiko Türkkan, Halil Altındere, Hamra Abbas, İrem Tok, Melih Çebi, Murat Şahinler, Serra Tansel, Tufan Baltalar ve Zeren Göktan’ın yapıtları yer alıyor.


Serra Tansel, "Kafalı Kadınlar", 2019.

Comentarios


bottom of page