top of page

Bergama Tiyatro Festivali, İzleyiciyle Üçüncü Kez Buluşmaya Hazırlanıyor

Bergama Tiyatro Festivali, 2-5 Haziran tarihleri arasında performansların yanı sıra atölyeler, konuşmalar ve yürüyüşlerden oluşan seçkisini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Festivali’nin program detaylarıysa belli oldu.


Yerelleşme; Sektörleşme; Sosyal ve Kültürel Hayatın Erişilebilirliği ve Çocuklar ve Gençlerin Kültür ve Sanat Hayatına Katılımı başlıklarını temeline alarak, bir araya gelmenin, tanışmanın ve yeni hikayeler paylaşmanın önemine dikkat çekme amacıyla yola çıkan festival, seçkisinden öne çıkan performanslar ve Mabel Matiz açılış konseriyle programına 2 Haziran’da başlıyor.


4 gün boyunca sürecek festivalin kapsamlı programında etkinlikler Festival Özel; Performanslar, Bölgeden ve Çocuklar için Performanslar; Alana Dair, Somut Olmayan Kültürel Miras ve Çocuklar ve Gençler için Atölyeler; Konuşmalar ve Yolculuklar olmak üzere 9 farklı kategoride ziyaretçilerle bir araya geliyor.


Yapımcılığını Tatlı Ekşi Tiyatro’nun üstlendiği "Aşk Geçmişim" ve Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment’ın "Timsah Ateşi" oyunları ise festivalin öne çıkan performansları arasında yer alıyor.


Tiyatro sahnesinin öne çıkan örnekleriyle birlikte yerli ve uluslararası 26 performanstan oluşan zengin festival programı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama Belediyesi, BERKSAV (Bergama Kültür ve Sanat Vakfı), Bergama Ticaret Odası ve Ne Yerde Ne Gökte Derneği’nin destekleriyle takipçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Odeabank ve Mey|Diageo sponsorluğunda 3dots ve BERaBER tarafından Bergama’nın tarihi sokakları ve mekanları Asklepion; Emre Arolat imzalı kültür merkezi BerKM; dünyanın ilk 7 kilisesinden biri ve Roma tapınağı olan Kızılavlu ve Akropol’de hayat bulan festival, ücretli ve ücretsiz etkinlikleriyle her yaşta seyirciyi ağırlıyor.


Bergama Tiyatro Festivali’nin seçkisinde yer alan tüm etkinlik ve oyun biletleri 11 Mayıs’tan itibarenMobilet üzerinden satın alınabiliyor.


Comments


bottom of page