top of page

“BİR Beden Ritüeli” Grup Formatı için Açık Çağrı Başladı

Nazlı Gürlek Hodder’in metod çalışması serisinin ilki olan “BİR Beden Ritüeli” bireysel seanslarına başvurular süresiz devam ederken, grup formatı için açık çağrı ile katılımcılarını arıyor. Performistanbul yürütücülüğünde hayata geçen bu grup çalışması, Nisan ayında İstanbul içindeki bir doğa alanında gerçekleşecek.


Kendini ifade etmeye yönelik sanat terapileri, doğaçlama hareket ve aktif hayal gücünü bir araya getiren bu grup çalışması, katılımcılara özgürlük, direnç ve güçlenme pratiği sunmayı amaçlıyor.


Büyük yaşam ağı dediğimiz sistemin içindeki yerimizi hatırlamaya ve bedenin içinde saklı bulunan şifaya ulaşmaya yardımcı olmayı amaçlayan “BİR Beden Ritüeli”, 9000 yıl önce Çatalhöyük’teki şamanik ritüeller sırasında yapılmış bir resmin barındırdığı şifa gücünden ilham alıyor.


Çalışma, resmin, insan bedenini yeryüzünün bedenine bağlamaya ve atalarla iletişim kurmaya yönelik ritüellerin parçası olduğuna inanıyor. Buradan hareketle, ritüel, katılımcıları, doğada bedenlerinin diğer katılımcıların bedenleri ile ilişki halindeki doğaçlama hareketini ve resmetme eylemini kullanarak, kendilerine verilecek bir dizi objenin de yardımıyla, bir keşif ve uyumlanma yolculuğuna çıkarıyor. Bireysel yaşam öykülerine dair farkındalık ve çözülmeler açığa çıkıyor.


“BİR Beden Ritüeli”, Haziran ayında Berlin’de gerçekleşecek olan; daha iyi şehirler inşa etmek için sanatı, bilimi, kentsel uygulama alanlarını ve performansı bir araya getiren iş birlikçi katılım imkânları yaratan, konferans/radikal hayalgücü/inziva formatında küresel bir buluşma noktası olan “The Nature Of Cities” festivalinde yer alacak. Sanatçının metodu uygulayarak gerçekleştirdiği video eseri “BİR: Chelsworth, 2022” (2022) de festivalde sergilenecek.


Grup Atölyesi katılım bedeli: 850 TL

Son başvuru tarihi: 14 Nisan 2024, Pazar 

Atölye tarihi: 20 Nisan 2024, Cumartesi, 10:00 - 12:00

Mekân: Atölye gününden 3 gün önce katılımcılara email ile duyurulacaktır. 


“BİR Beden Ritüeli” bireysel seanslarına katılım ise süre sınırı olmadan devam ediyor. Bireysel seanslara,  katılım ücreti 1000 TL’dir.  


Bireysel katılım başvurusu için tıklayınız. Sorular ve daha fazla bilgi için onebody.ngh@gmail.com adresi üzerinden iletişime geçilebilir.


Nazlı Gürlek Hodder’in metod çalışması serisinin ilki olan “BİR Beden Ritüeli” Nisan ayında İstanbul içindeki bir doğa alanında gerçekleşecek.

Comments


bottom of page