top of page

“Blue Studio“ Duo Sergi Galeri Siyah Beyaz’da Açıldı

Galeri Siyah Beyaz, 2023-2024 sezonu itibariyle 40’ıncı yılını kutluyor. Bu bağlamda sezon boyunca devam edecek olan sergiler, sanatçı eşleşmelerinden oluşuyor. Bu sergilerin üretim sürecinde eşleşen her iki sanatçı, zamanlarını ve mekânlarını birbirleri ile paylaşıyor. 40’ıncı yılın sanatçı ikililerinden Ebru Döşekçi ve Seçkin Pirim’in yapıtlarını buluşturan “Blue Studio“ isimli sergiye, 27 Ekim tarihinden itibaren ev sahipliği yapıyor.


Bundan 15 yıl önce eski Rum İlkokulu’nda ilk ortak atölye deneyimini yaşayan Döşekçi ve Pirim, aynı atölyede çalışıyor olmanın ritmini ortak iş üretme pratiğine yansıtıyor. Sanatçıların yaklaşık 1 yıldır Londra’da paylaştıkları atölyeden ismini alan sergi, malzeme, form ve renk açısından birbirini tamamlayan eserlerden oluşuyor.


Zamanlarını ve mekânlarını birbirleri ile paylaşan sanatçı ikilileri, aynı malzemeye farklı zamanlarda müdahale etmenin yanı sıra aynı mekânda birbirlerinin malzemelerini ve imgelerini dönüştürüyor. Sanatçı ikililerinin üretim sürecinden başlayan ve temelde bir yaşam pratiği olan bu birliktelik, sanatçıları, galeriyi ve izleyicileri ortaklaşmaya davet ediyor.


“Blue Studio“ sergisi, 25 Kasım tarihine kadar Galeri Siyah Beyaz’da görülebilir.


Ebru Döşekçi ve Seçkin Pirim’in yapıtlarını buluşturan “Blue Studio“ isimli sergiden (detay)


Kommentare


bottom of page