top of page

Burçak Bingöl’ün Kişisel Sergisi SAHA Desteğiyle Tate St. Ives’de Açılacak

SAHA, Tate St Ives ile 2020 yılından beri yürüttüğü iş birliği kapsamında Türkiye’den iki sanatçının misafir sanatçı programına katılımını destekliyor. SAHA’nın kapsamlı iş birliği vesilesiyle Tate St. Ives'in direktörü Anne Barlow'un Türkiye'de gerçekleştirdiği stüdyo ziyaretleri ile araştırma, eser üretimi ve işlerinin Tate St Ives Gallery 10'da sergilenmesi için Burçak Bingöl ve Hera Büyüktaşçıyan davet edildi.


Burçak Bingöl’ün ön araştırma sürecini Ocak 2022’de St Ives’de yaptıktan sonra 1 Mart – 1 Nisan tarihlerinde Porthmeor Stüdyoları’nda katıldığı program sonucunda hazırladığı “Minor Vibrations on Earth” adlı kişisel sergisi, 15 Ekim 2022 – 15 Kasım 2023 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak. Açılış programında Burçak Bingöl’ün Anne Barlow ile sanatçı konuşması yer alıyor. Tate St Ives’in davet ettiği diğer sanatçı Hera Büyüktaşçıyan’ın kişisel sergisinin ise 2023 yazında açılması planlanıyor.


Burçak Bingöl’ün “Minor Vibrations on Earth” adlı kişisel sergisi, 15 Ekim 2022 – 15 Kasım 2023 tarihleri arasında Tate St Ives'te sanatseverlerle buluşacak.

Comments


bottom of page