top of page

Burcu Ünlü “Yansımalar” Sergisi ile Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda

Burcu Ünlü, “Yansımalar” adlı ilk kişisel sergisiyle, 7-21 Mayıs tarihleri arasında, Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçının geçtiğimiz yıl yaptığı “Yansıma” adlı tablosuyla başlayan sergi hayali, bu hayali yansıtan 15 şehir ve 17 resme uzanıyor. İzleyicilerin kendilerinden yansımalar bulabileceği seçki, daha önce gördüklerimize farklı bir gözle bakmamız ve kendimizle karşılaşmamız için fırsat yaratırken bir yandan da aynalama efektiyle dikkat çekiyor.


Beş senedir sanat üretimlerine yoğunlaşan Ünlü, son bir senelik çalışmalarını “Yansımalar” başlığı altında bir araya getiriyor ve ilk kez izleyiciyle buluşturuyor. Seyahat tutkusunu resimlerine yansıtan sanatçının işlerinde doğa olayları, gün doğumu ve batımı, güneşin parlaklığı, denizin ışıltısı gibi detaylar sıklıkla karşımıza çıkıyor. Farklı şehir isimleri eserlere de ilham oluyor ve adını veriyor.


Burcu Ünlü, “Yansımalar” adlı ilk kişisel sergisiyle, 7-21 Mayıs tarihleri arasında, Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda sanatseverlerle buluşuyor.

Comments


bottom of page