top of page

Coşkun Aral Arşivine Çağdaş Sanat Yaklaşımı Getiriyor

Savaş muhabiri, fotoğrafçı ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral’ın sarsıcı ve olağandışı arşivine bir çağdaş sanat yaklaşımı olan, küratörlüğünü Başak Gürbüz Bisel ve Collective Hunch’ın üstlendiği “Tanık” isimli grup sergisi, 30 Haziran’a kadar Ferda Art Platform’da izleyiciyle buluşuyor.


Çoşkun Aral’ın tanıklığı savaşın canlılar, doğa, kentler ve kolektif hafıza üzerinde yarattığı yıkımı tüm gerçekliğiyle ortaya koyuyor. Bu bitmeyen, nesiller boyu aktarılan zehirli savaş döngüsünü, izleyicinin Aral’ın gözünden izlediği ‘’Tanık’’ sergisi; farklı ülkeler, disiplinler ve kuşaklardan 18 sanatçının katılımıyla bu tanıklığı yeniden yorumluyor.


Sergi; Ali İbrahim Öcal, Buğra Erol, Chloe Julien, Christof Mascher, Christian Sommer, Damla Sari, Eda Soylu, Evren Erol, Ezgi Vural, Ecem Naz Dalmaz, Ferhat Özgür, Fenella Knox, Hakan Özer, Lalin Mercan, Nejat Satı, Selçuk Ceylan, Turan Aksoy, Tyler Thacker’ın işlerini bir araya getiriyor.


Coşkun Aral’ın ‘’Tanık’’ sergisi; farklı ülkeler, disiplinler ve kuşaklardan 18 sanatçının katılımıyla bu tanıklığı yeniden yorumluyor.


Coşkun Aral,‘’Tanık’’ sergisi 30 Haziran’a kadar Ferda Art Platform’da görülebilir.


Coşkun Aral,‘’Tanık’’ sergisi 30 Haziran’a kadar Ferda Art Platform’da görülebilir.

Comentários


bottom of page