top of page

Contemporary Istanbul Eylül’de Haliç’te

Contemporary Istanbul, 16. edisyonunu uluslararası sanat galerileri ve kurumları ile Haliç’te, Tershane Istanbul’da gerçekleştireceğini duyurdu. 2022 baharında açılması planlanan Tershane Istanbul, Contemporary Istanbul’un 16. edisyonuna özel 9.500m2 kapalı, 10.000m2 açık alanını tamamlayarak eylül ayında fuara ev sahipliği yapacak.


Tarih boyunca sayısız mitolojik hikâye ve efsane ile anılan, hem İstanbul hem de dünyanın önemli konumlarından biri olan Haliç’te, İstanbul’u güçlü ve farklı bir sanat etkinliği bekliyor. Ziyaretçilerin deniz yolu ile de ulaşabileceği Contemporary Istanbul’un yeni lokasyonu Tershane Istanbul’da sanatseverleri uluslararası çağdaş sanat galerileri, sanat kurumları ve müzeleri karşılayacak.


Tershane Istanbul’un 10.000 m2 açık alanında Haliç’in kıyısında büyük ölçekli ışık enstalasyonları eşliğinde yeni medya ve dijital sanat platformu Istanbul the Lights’ın yeni teması ile yer alması planlanıyor. Bu sene 2. yaşını kutlayacak Istanbul the Lights, yeni sanatçı seçkisi ile teknoloji, bilim ve sanat yaklaşımlarının örneklerini izleyiciler ile buluşturacak.


Comments


bottom of page