DasDas Açıkhava Sahnesi İzleyicilerini Bekliyor

DasDas, Covid-19 önlemlerinden dolayı bir süre ara verdiği tiyatro oyunlarına açık hava sahnesiyle kaldığı yerden devam ediyor. Temmuz ayında DasDas Açık Hava’da birbirinden farklı oyunlar hem yetişkinler hem de çocuklarla buluşurken aynı zamanda gişe rekorları kırmış sinema filmlerinin gösterimleri de yapılacak.


DasDas, Ataşehir Metropol İstanbul’daki yerinde sosyal mesafe kuralları gözetilerek hazırlanan oturma düzeni ve alınan önlemlerle kapılarını geçtiğimiz haftalarda açtı. DasDas Avlu’da DasDas Mutfak’ın leziz menülerini misafirleriyle buluşturan mekân, her hafta sonuna özel dj performanslarıyla gelenlere eğlenceli saatler sunuyor. Temmuz’la birlikte aylardır tiyatroya hasret kalan sanatseverler DasDas Açık Hava’da nefes bulacaklar. DasDas Sahne’nin kapalı gişe oyunlarından Joseph K., Güle Güle Diva ve Timsah sosyal mesafe düzeniyle özel olarak hazırlanan açık hava alanında sahnelenecek. Hafta sonu da minik misafirlerine ev sahipliği yapacak mekân Uyku Nereye Kaçar, Göçebe, Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri, Astro Ay’a Tırmanıyor gibi birçok sevilen DasDas Çocuk oyununu seyirciyle buluşturacak.


Sinema salonlarının da tam olarak hizmete açılamadığı bugünlerde açık hava gösterimleri yeniden ilgi görmeye başladı. DasDas Açık Hava da Ataşehir’de biraz olsun bu eksikliği gidermek için sinema gecelerinde hem gişede ilgi gören filmleri hem de yurt dışı festivallerinde başarı kazanmış yapımları seyirci karşısına çıkartacak. Programda Eltilerin Savaşı ve Karakomik Filmler 2 gibi gişe filmlerinin yanı sıra Berlin Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan Emin Alper’in son filmi Kız Kardeşler gösterilecek.