top of page

Decollage Art Space Ağustosta Sanatseverlerle Buluşmaya Devam Ediyor

Decollage Art Space, ağustos ayı boyunca birbirinden farklı etkinliklerle izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Ağustos ayı etkinlik programının detaylarını sizler için derledik.


Decollage Art Space


8-9 / 22-23 Ağustos

“Aysun Toksöz ile Mozaik Atölyesi”


Aysun Toksöz ile Mozaik Atölyesi; 8-9 Ağustos ve 22-23 Ağustos’ta Decollage Art Space’te gerçekleşiyor. Önceden eğitime ihtiyaç duyulmayan atölyede, katılımcılar mozaik sanatçısı Aysun Toksöz ile farklı malzemeleri bir araya getirerek pek çok teknik öğrenebilecek, mozaik sanatını deneyimleyebilecek.


10/24 Ağustos

“İpek Demirkan ile Öz İfade-Kolaj Atölyesi”


İpek Demirkan eşliğinde kendini bilme, insanın bulma ve olma yolculuğunda katılımcılar zihnin telaşını kolaj sanatıyla yatıştıracak, zamansız kesilmiş parçaları yeni bir gerçeklik yaratmak için tutkalla buluşturabilecek.


20 Ağustos

“Özlem Kevser ile Kintsugi Atölyesi”

(Kin: Altın, Tsugi: Onarmak)


Kintsugi, kırılmış ya da çatlamış seramiklerin ‘’urushi’’ adı verilen özel bir reçine ve altın kullanılarak onarıldığı, tarihi 16’ncı yüzyıl Japonya’sına dek uzanan bir Japon sanatıdır. Kintsugi, her yıkımın bir son olmadığını gösteren, onarılan yerleri gizlemek yerine altın ile belirginleştirerek objenin yaşanmışlığının değerini ortaya koyan bir sanattır. Bu teknik ile onarılan obje artık eşsizdir, biriciktir. Özlem K. Birkan ile Modern Kintsugi atölyemizde kırılan objeleri onarırken Kintsugi yoluyla katılımcıları kişisel yıkımlarımız ve kendimizi onarma sürecine dair farkındalık geliştirmeye davet ediyor.


Sinem Kaya ile Akrilik Boya Resim Atölyeleri


Decollage Art Space, tüm sanat tutkunlarına, resim yapmak istemesine rağmen bu isteğini erteleyenlere, kendisini resim konusunda geliştirmek isteyenlere çağrı yapıyor. Decollage Art Space'te Sinem Kaya ile tuval üzerine akrilik atölyeleri yaz sezonunda da devam edecek.


5 Ağustos

“Pablo Picasso Resim Atölyesi”

Uzman eğitmen Sinem Kaya ile bu atölyede, katılımcılar Pablo Picasso'nun “Dora Maar” eseri üzerinde çalışacak, Picasso'nun sanatı, tekniği ve dönemi üzerine yeni bilgiler eşliğinde sohbet etme imkânı bulacak. Atölyeye katılım için daha önce resim yapmış olma şartı bulunmuyor. Tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacak ve atölye sonunda yapılan eserler katılımcılara verilecektir.


19 Ağustos

“Gustav Klimt Resim Atölyesi”


Uzman eğitmen Sinem Kaya ile bu atölyede, katılımcılar Gustav Klimt’in Kürklü “Şapkalı Kadın” eseri üzerinde çalışacak, Picasso'nun sanatı, tekniği ve dönemi üzerine yeni bilgiler eşliğinde sohbet etme imkânı bulacak. Atölyeye katılım için daha önce resim yapmış olma şartı bulunmuyor. Tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacak ve atölye sonunda yapılan eserler katılımcılara verilecektir.


Sinem Kaya ile Çocuk Akrilik Boya Resim Atölyeleri


14 Ağustos

“Van Gogh Resim Atölyesi


Sinem Kaya ile Çocuklar İçin Resim Atölyesi, çocukları Van Gogh’un renkli ve çocuksu dünyasında benzersiz bir yolculuğa çıkararak, hem bir sanat eseri yaratmaya hem de doyasıya eğlenmeye davet ediyor. Atölyede Van Gogh’un “Ayçiçekleri” eseri yapılacak ve etkinlik sonunda yapılacak eser katılımcılara verilecektir.


28 Ağustos

“Picasso Resim Atölyesi”


Sinem Kaya ile Çocuklar İçin Resim Atölyesi, çocukları Picasso’nun renkli ve çocuksu dünyasında benzersiz bir yolculuğa çıkacak, hem bir sanat eseri yaratmaya hem de doyasıya eğlenmeye davet ediyor. Atölyede Picasso’nun “Şapkalı Kadın” eseri yapılacak ve etkinlik sonunda yapılacak eser katılımcılara verilecektir.


15-16-17 Ağustos

“Hüseyin Akdağ ile Kahramanın Yolculuğu Arketipleri Semineri”


Decollage Art Space, pek çok kaynağın "insanlığın en eski hikâyesi" olarak tanımladığı “Kahramanın Yolculuğu”nu, bu esnada geçtiği safhaları, kazandığı deneyimleri ve bilinç düzeylerini, 15-16-17 Ağustos'ta Hüseyin Akdağ ile öğrenmeye davet ediyor. Hüseyin Akdağ ile “Kahramanın Yolculuğu Arketipleri”, birbirinden bağımsız üç modülden oluşmaktadır. Katılımcılar, üç modülü birlikte alabildiği gibi ayrı olarak da alabiliyor.


Modül 1- “Doğanın Ruhu & Derin Anlamlar” / 15 Ağustos Saat: 17:00-19:00

Modül 2- “Elementlerin Ruhu ve Yaşam Temaları” / 16 Ağustos Saat: 17:00-19:00

Modül 3- “Yolların ve Seçimlerin Sırları” / 17 Ağustos Saat: 17:00-19:00


bottom of page