top of page

Decollage Art Space Ekim Takvimi Açıklandı

Decollage Art Space, yeni sezona yoğun bir programla başladı ve Ekim ayında da birçok etkinlikle izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Ekim takvimini sizler için derledik.


Decollage Art Space


Decollage Art Space Ekim Takvimi


5-19 Ekim Perşembe 12:00-14:00 İpek Demirkan ile Öz İfade: Kolaj Atölyesi


İpek Demirkan eşliğinde katılımcılar kendilerini bilme, bulma ve olma yolculuğunda zihnin telaşını kolaj sanatıyla yatıştırıyor, zamansız kesilmiş parçaları yeni bir gerçeklik yaratmak için tutkalla buluşturuyor olacak.


7-28 Ekim Cumartesi 12:00-15:00 Ahsen Küçükçalık ile Suluboya Atölyesi


Ahsen Küçükçalık yürütücülüğünde gerçekleşecek bu atölye, katılımcıları duygusal bir yaklaşımla suluboyayı keşfetmeye davet ediyor.


9 Ekim Pazartesi 19:00-21:00 Tuba Sönmez ile Aromaterapi Atölyesi


Tuba Sönmez ile Aromaterapi Atölyesi’nde katılımcılar aromaterapinin tarihçesini; kokuların zihin, ruh ve beden dengesi üzerindeki etkilerini ve kullanım alanlarını öğrenecek. Bir koku yolculuğuna davet eden çalışmada doğanın hediye ettiği şifalı bitkilerden elde edilen yağlarla roll on ve krem formunda katı parfümler yapılacak.


10-11 Ekim 19:00-22:00 Aysun Toksöz ile Mozaik Atölyesi


Aysun Toksöz ile Mozaik Atölyesi’nde katılımcılar renk uyumu ve renk analizini öğrenerek farklı materyalleri aynı kompozisyon içinde görebilme yetisi kazanacak. Atölye çalışması sırasında eğitmen Aysun Toksöz, mozaik sanatı hakkında çeşitli bilgiler vererek yaşadığımız toprağın tarihine yakınlaşmaya davet ediyor. Atölyeye katılmak için daha önceden eğitim alma zorunluluğu bulunmuyor.

13 Ekim Cuma 19:00-22:00 Sinem Kaya ile Resim ve Şarap: Andy Warhol


Decollage Art Space’in ilk Wine and Art konseptli atölyesi Marilyn Monroe ile başlıyor. Uzman eğitmen Sinem Kaya ile bu atölyede katılımcılar Andy Warhol’un Marilyn Monroe eseri üzerinde çalışacak, sanatçının tekniği ve dönemi üzerine şarap eşliğinde sohbet edecekler. Atölyeye katılım için daha önce resim yapmış olma şartı aranmıyor. Tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacak ve atölye sonunda yapılan eser katılımcıya teslim edilecektir.


16-23-30 19:00-21:00 Mira Argun ile Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı Atölyesi


Uluslararası sanatçı, ödüllü projelerde imzası bulunan profesyonel fotoğrafçı ve fotoğraf eğitmeni Mira Argun’un yirmi beş yıllık deneyimlerinden sentezlediği ve mesleki sırlarla bezenmiş atölyesi Decollage Art Space’te sanatseverlerle buluşacak. “Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı Semineri” başlığı altında gerçekleştirilecek çalışma, birbirini tamamlayan üç bölümden oluşmaktadır.


17-31 Ekim 19:00-21:00 Mira Argun Fotoğrafçı Gözünden Kişisel Gelişim Seminerleri


Mira Argun ile katılımcılar, “Fotoğrafçı Gözünden Kişisel Gelişim Seminerleri” başlığı altında beden dili ile iletişimde öne geçmek; karar alma sürecinin arkasındaki gerçeği bilmek ve bunu yönetmeyi öğrenecekler. Seminer birbirinden bağımsız iki bölümden oluşuyor. Katılımcılar istediği bölüme katılabilir ya da ikisine birden de katılım sağlayabiliyor. Seminer sonunda katılım sertifikası verilecektir.


19 Ekim Perşembe 20:30 Gülşah Erol Quintet


Farklı tarz ve türlerde besteci, çellist, vokalist ve yorumcu olarak çalışan İstanbul merkezli sanatçı Gülşah Erol, Gülşah Erol Quintet ile Decollage Art Space'te Gülşah Erol Quintet; Gülşah Erol'un kendi besteleri ile popüler jazz eserlerini, dünya müziklerini, türk müziği eserlerini ve klasik batı müziğinde yer edinmiş önemli bestecilerin eserlerini "Çello ile Jazz" konsepti adı altında yeni bir renk ve farklı bir tını ile yeniden yorumluyor.


Piyanoda Kaan Bıyıkoğlu, trompette Efe Gazi, kontrabassta Enver Muhamedi ve davulda Burak Cihangirli'nin yer alacağı konser, 19 Ekim'de Decollage Sahne'de olacak.


21 Ekim Cumartesi 14:00-17:00 Sinem Kaya ile Akrilik Resim Atölyesi: Salvador Dali


Uzman eğitmen Sinem Kaya ile bu atölyelerde katılımcılar, Salvador Dali’nin “Penceredeki Kadın” eseri üzerinde çalışacak, sanatçının tekniği ve dönemi üzerine yeni bilgiler eşliğinde sohbet edecekler. Tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacak ve atölye sonunda yapılan eser katılımcıya teslim edilecektir.


21 Ekim Cumartesi 20:30 Işıl Yücesoy ile Zamansız Şarkılar


Efsanevi oyuncu Işıl Yücesoy, şarkıları, güzel sohbeti, müzik ve televizyon dünyasından eşsiz anılarıyla Decollage Art Space’e konuk oluyor. “İçmeden Sarhoş”tan “Ya Seninle Ya Sensiz”e, “İspanyol Meyhanesi”nden “Beni Vur”a; Işıl Yücesoy’un şarkıları arasında anlattığı anılarıyla davetlileri özel bir akşama konuk ediyor. Piyanist Berkan Kaya yönetiminde ve gitarist Alper Kargın eşliğinde gerçekleşecek akustik konserde Işıl Yücesoy’un özel parçalarına tanık olunacak.


22 Ekim Pazar 11:00-17:00 Özlem Kevser ile Modern Kintsugi Atölyesi


Kintsugi, kırılmış ya da çatlamış seramiklerin ‘’urushi’’ adı verilen özel bir reçine ve altın kullanılarak onarıldığı, tarihi 16’ıncı Yüzyıl Japonya’sına dek uzanan bir Japon sanatıdır. Kintsugi, her yıkımın bir son olmadığını gösteren, onarılan yerleri gizlemek yerine altın ile belirginleştirerek objenin yaşanmışlığının değerini ortaya koyan bir sanattır. Özlem K. Birkan ile “Modern Kintsugi” atölyesi, kırılan objeleri onarırken Kintsugi yoluyla kişisel yıkımlar ve kendini onarma sürecine dair de farkındalık geliştirmeye davet ediyor.


24 Ekim Salı 18:30 Deniz Tekçi ile İmza Günü: Aşk Sınırı


Deniz Tekçi, yeni kitabı Aşk Sınırı'nın ilk imza günüyle Decollage Art Space'te edebiyatseverler ile buluşacak.


26 Ekim Perşembe 20:30 Cumhuriyet’in ve Kazanımlarının 100. Yılı Kutlama Konseri


Çellist Sedef Erçetin ve besteci-piyanist Bogatay Köprülü, Cumhuriyet’in kuruluşunun yüzüncü yılını anmak ve onun evrenselliğini ve de kazanımlarını kutlamak için unutulmaz bir müzikal deneyim sunmak üzere bir araya geliyor. Bu özel etkinlikte, Rachmaninov, Schubert, Brahms, Fauré ve Köprülü'nün eserlerinden oluşan, cumhuriyetin aydınlanma ve çağdaşlaşma hareketine vurgu yapan özel ve zengin bir programı dinlenecek, müziğin evrensel dili aracılığıyla cumhuriyetin önem ve değerini kutlanacak.


27 Ekim Cuma 19:00 Reza Kosar ile Coffee Tasting Workshop


Kahve dünyasının seçkin isimlerinden Reza Kosar ile Kahve Tadım Atölyesi Decollage Art Space'te gerçekleşecek. Kahve Tadım Atölyesi, katılımcıları SCA ve CQI standartlarına uygun yöntemlerle tadım yapmaya ve SCA formunu doldurmaya davet ediyor. Kahvenin içinde saklı olan karışık tatları keşfetmeyi öğrenerek farklı kahve yetiştirme bölgelerinden gelen kahvelerde bulunan nüanslı tatları ayırt edebilmeyi amaçlıyor.


Etkinlik dili İngilizce'dir. Etkinlik sonunda sertifika verilecektir


28 Ekim Cumartesi 20:30 Murat Evgin ile Cumhuriyet Balosu


Cumhuriyetin yüzüncü yılını kutlamak için düzenlediğimiz “Cumhuriyet Balosu”, şarkıları ve dizi müzikleriyle kırktan fazla ülkede dinlenen Murat Evgin'in yorumlarıyla Decollage Art Space'te gerçekleştirilecek.

Şanlı cumhuriyetin yüzüncü yılını, uzun yıllar Barış Manço, Cem Karaca gibi değerli isimlerle çalışmış Eser Taşkıran'ın piyanoda eşlik ettiği cumhuriyetle özdeşleşmiş parçalar ile 28 Ekim akşamı Decollage Sahne'de kutlanacak.


Comments


bottom of page