top of page

Decollage Art Space Ocak Ayında da Dopdolu

Decollage Art Space, seneye dopdolu bir programla başlıyor. Farklı disiplinleri ortak bir çatı altında buluşturan oluşum, Ocak ayında birçok etkinlikle izleyicilerin karşısına çıkmaya devam ediyor. Decollage Art Space, zengin etkinlik serisine ek olarak 11 Ocak - 4 Şubat 2024 tarihleri arasında, “Voyeur” adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Ocak ayı etkinlik takvimini sizler için derledik.


Decollage Art Space, seneye dopdolu bir programla başlıyor.


Ocak Ayı Etkinlik Takvimi


Ercan Kesal ile İmza Günü 

Tarih: 6 Ocak

Saat: 16:00-18:00


Duayen sanatçı Ercan Kesal, Decollage'da “Edebiyat Buluşmaları” kapsamında sizlerle!

''Başkalarının hayatlarına ancak bu şekilde vâkıf olabilir. Kendi acısını fark etmiş bir insan, bu tür bir acıyı deneyimleyen bir başkasını yazabilir, çekebilir, oynayabilir, gösterebilir. Çünkü insanın ilk müracaat öznesi kendisidir.''


Ercan Kesal'ın ''Cebimdeki Ekmek Kırıntıları'' kitabının imza günü ve söyleşisi 6 Ocak'ta sanatseverlerle buluşacak. Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.


Göksin Carey ile Bireysel At Heykelciliği Atölyeleri

Tarih: 6-7 Ocak

Saat: 09:00-17:00


Decollage Art Space, sanatın özgün dokunuşunu hissetmek isteyenleri, Göksin Carey'in rehberliğinde düzenlenecek olan "Bireysel At Heykelciliği Atölyesi"ne davet ediyor. Bu özel atölyede, katılımcılar, usta heykeltraş Göksin Carey ile birlikte, kendi elleriyle bir at heykeli yaratmanın keyfini yaşama fırsatı bulacaklar. Carey'nin rehberliğindeki bu bireysel atölye, sanatın dokunuşunu ve kişisel yaratıcılığı birleştirerek katılımcıya özel bir sanat deneyimi sunacak.


Melis Arslan ile Heykel Atölyeleri

Tarih: 8-15-22-29 Ocak

Saat: 12:00-15:00


Tarih: 10-17-24-31 Ocak

Saat: 19:00-22:00


Temel Heykel Dersleriyle Melis Arslan, Decollage Art Space'te! Decollage Art Space, sanatseverleri heykel sanatının büyülü dünyasına davet ediyor. Ocak ayında, sanatın özgün ifadesiyle buluşmak isteyen herkes için Melis Arslan'ın önderliğinde heykel atölyeleri düzenlenecek.


Temel Heykel Dersleri kapsamında, 1-2 hafta boyunca kulak, burun, dudak ve göz organlarının detaylı etütleri gerçekleştirilecek. Bu sanat yolculuğunda, 3-4 hafta süren portre kabartma çalışmalarıyla başlayacak ve katılımcılar, el, ayak ve vücut parçalarının etütleriyle devam edecekler. Heykelin derin dünyasına yapılan bu yolculuk, 7-8 hafta süren torso, kros ve antik Yunan beden formlarının etütleriyle zenginleşecek.


Maria Hamalainen ile Sıfırdan Piyanoya

Tarih: 8-15-22-29 Ocak

Saat: 19:00-20:00 | 20:00-21:00


Maria Hamalainen ile Sıfırdan Piyanoya Decollage Art Space'te!


Maria Hamalainen'in rehberliğinde gerçekleşecek "Sıfırdan Piyanoya" atölyesi, müzik tutkunlarını piyano dünyasına adım atmaya davet ediyor. Atölye, katılımcılara müzik notalarını doğru okumanın inceliklerini öğrenme, piyano tekniğinin temel prensipleri ve ergonomisi üzerine detaylı bir yolculuk, virtüözlük becerilerini geliştirme imkânı sunacak.

Maria Hamalainen, piyano parçalarını çalışmak, doğaçlama yapmak ve müzik teorisi, müzik tarihi ile analizi içeren derslerle katılımcılara kapsamlı bir müzik deneyimi yaşatacak. 


Natalia Smolenenkova ile Vitray Atölyesi

Tarih: 8-15-22-29

Saat: 19:00-22:00


Decollage Art Sapce'de Natalia Smolenenkova ile Renkli Camların Büyüsü: Vitray Atölyesi

Decollage Art Space, ocak ayında da Natalia Smolenenkova ile vitray atölyesine ev sahipliği yapıyor. Bu dört günlük atölyede, vitray sanatının temellerini öğrenecek, kendi tasarımlarınızı hayata geçirecek ve renkli camların büyülü dünyasında bir yolculuğa çıkacaksınız.


Haluk Polat ile Mutluluk Veren Şarkılar Atölyesi

Tarih: 10-17-24-31

Saat: 13:00-15:00


Haluk Polat'la Mutluluk Veren Şarkılar Atölyesi Decollage Art Space'te! Mutluluğun sesi nedir? Bu sorunun cevabı, her birey için farklı olabilir. Ancak, mutlulukla ilişkili kavramlar, hepimiz için ortaktır. Bu kavramlar arasında sevgi, umut, neşe, huzur, özgürlük, vb. sıcak kavramlar yer alır.

Haluk Polat'ın Ocak ayı içerisinde Decollage Art Space'te düzenleyeceği “Mutluluk Veren Şarkılar Atölyesi” içinizi ısıtacak cinsten. Bu atölyede, her hafta önceden belirlenen mutluluk kavramı ve ilişkili kavramlar üzerine konuşulmak suretiyle, haftanın konusuna ilişkin şarkının öğretilmesi ve seslendirilmesi, nefes ve ritim çalışmaları yapılacak. 


Cazın Büyüleyici Dünyasına Yolculuk: Jazz Trio

Tarih: 12 Ocak

Saat: 20:30


Decollage Art Space, müzikseverleri büyüleyici bir caz deneyimine davet ediyor! Ünlü oyuncu ve müzisyen Celal Kadri Kınoğlu'nun liderliğindeki Jazz Trio, gitarda Sinan Altıparmak ve kontrbasta Baran Say ile eşsiz bir performans sergileyecek. Seçkin caz standartlarının yanı sıra, özgün yorumları ve etkileyici sahne performanslarıyla bu trio, dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşatacak.


Sinem Kaya ile Resim ve Şarap: Sandro Botticelli 

Tarih: 12 Ocak

Saat: 19:00-22:00


Tüm sanat ve şarap tutkunlarına, resim yapmak istemesine rağmen bu isteğini erteleyenlere, kendisini resim konusunda geliştirmek isteyenlere çağrı! Decollage Art Space'in Wine and Art konseptli Sinem Kaya ile Resim ve Şarap atölyesi 12 Ocak’ta.


Atölyemizde Sinem Kaya eşliğinde Sandro Botticelli'nin “Venüs'ün Doğuşu” tablosu yapılacaktır. Temel resim eğitimi ile başlayarak, her katılımcıya uygun programlarla ilerleyecek atölyede, katılımcıların bireysel ihtiyaç ve eğilimlerine uygun bir biçimde çalışmalar yapılacak, Sandro Botticelli üzerine sanat eğitimi eşliğinde katılımcıların bakış açısı genişletilecektir. Atölyede iki kadeh şarap ikramımızdır. Malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacaktır.


Ahsen Küçükçalık ile Suluboya Atölyesi

Tarih: 13-20 Ocak

Saat: 12:00-15:00


Ahsen Küçükçalık ile Sulu Boya Atölyesi Decollage’da! Decollage Art Space, sanatseverlere muazzam bir deneyim sunmaya hazırlanıyor! Ahsen Küçükçalık'ın rehberliğinde gerçekleşecek Suluboya Atölyesi, 13 ve 20 Ocak'ta kapılarını aralayacak. Sınırlı sayıda kontenjanla düzenlenen bu özel atölyede katılımcılar, sanatla zihinsel keşiflerini birleştirerek sulu boya tekniğini keşfedecekler.


Atölye süresince, Küçükçalık'ın önderliğinde katılımcılar, tuval üzerine renkleri ve dokuları ustaca işleyerek kendi sanat eserlerini yaratacaklar. 


Özlem Birkan ile Modern Kintsugi Atölyesi 

Tarih: 14 Ocak

Saat: 11:00-17:00


Kintsugi, kırılmış ya da çatlamış seramiklerin “urushi” adı verilen özel bir reçine ve altın kullanılarak onarıldığı, tarihi 16. yüzyıla dek uzanan bir Japon sanatıdır. Kintsugi, her yıkımın bir son olmadığını gösteren, onarılan yerleri gizlemek yerine altın ile belirginleştirerek objenin yaşanmışlığının değerini ortaya koyan bir sanattır. Bu teknik ile onarılan obje artık eşsizdir, biriciktir. Özlem K. Birkan ile Modern Kintsugi atölyemizde kırılan objeleri onarırken Kintsugi yoluyla kişisel yıkımlarımız ve kendimizi onarma sürecimize dair de farkındalık geliştireceğiz.


AN Vokal ile Şarkılarla Nazım

Tarih: 15 Ocak

Saat: 20:00


Decollage Art Space, sanatın en derin ve duygusal anlarını bir araya getirmek üzere unutulmaz bir geceye ev sahipliği yapıyor. 15 Ocak'ta gerçekleşecek olan AN Vokal'in muazzam performansında, piyanist Haluk Polat önderliğindeki ekip, Nazım Hikmet'in kelimelerini melodilere dönüştürerek izleyicilere benzersiz bir deneyim sunacak.


Mira Argun ile Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı Atölyesi 

Tarih: 15-22-29 Ocak

Saat: 19:00-21:00


Uluslararası sanatçı, ödüllü projelerde imzası bulunan profesyonel fotoğrafçı ve fotoğraf eğitmeni Mira Argun’un yirmi beş yıllık deneyimlerinden sentezlediği ve mesleki sırlarla bezenen atölyesi Decollage Art Space’te! 


Keşfinden beri yaşamın ayrılmaz bir parçası olan fotoğraf sanatı, artık cep telefonları sayesinde sürekli yanımızda. Bloggerlar, e-ticaret yapanlar, gayrimenkul satıcıları, gezginler, yemek fotoğrafı tutkunları... Bu atölye sizler için özel hazırlandı. Atölye sonunda katılım sertifikası verilecektir.


Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı-1 (Teknik Bilgiler) (120 dakika)

Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı-2 (Görsel Tasarıma Giriş/Styling/Işık Yönetimi/Stilllife) (120 dakika)

Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı-3 (Doğru Fotoğraf İçin Oran, Denge, Sıradüzen, Kontrast, Gestalt) (120 dakika)


Cem Fırat ile Kokteyl Atölyesi 

Tarih: 17 Ocak

Saat: 19:00-22:00


Decollage Art Space'te muhteşem bir akşam için sizi Cem Fırat ile Kokteyl Atölyesi'ne davet ediyor! Bu özel etkinlikte, Fırat'ın rehberliğinde 2 viski kokteyli hazırlama şansı yakalayacaksınız. Aynı zamanda kokteyllere uygun atıştırmalıkları seçerken Cem Fırat'ın önerilerinden faydalanabileceksiniz. Bir kültür olarak kabul edilen viski ile ilgili sürükleyici bir slayt sunumuyla bu içkinin sırlarını keşfedeceksiniz.


Işıl Yücesoy ile Zamansız Şarkılar

Tarih: 20 Ocak

Saat: 20:30


Işıl Yücesoy, “Zamansız Şarkılar”ıyla bir kez daha Decollage Art Space’te! Efsanevi oyuncu Işıl Yücesoy, içinizi ısıtacak şarkıları ve güzel sohbetiyle Decollage Art Space’e konuk oluyor. “İçmeden Sarhoş”tan “Ya Seninle Ya Sensiz”e, “İspanyol Meyhanesi”nden “Anlamazdın”a; Işıl Yücesoy’un şarkıları arasında anlattığı anılarıyla özel bir akşam sizleri bekliyor.


Aysun Toksöz ile Mozaik Atölyesi 

Tarih: 26 Ocak

Saat: 13:00-17:00 


Dünyanın en eski sanatlarından biri olan mozaik sanatının temel tekniklerini ve tarihi önemini öğreneceğimiz Aysun Toksöz ile Mozaik Atölyesi Decollage Art Space'te.

Atölye çalışması sırasında eğitmenimiz Aysun Toksöz, mozaik sanatı hakkında çeşitli bilgiler vererek yaşadığımız toprağın tarihine bizleri yakınlaştıracak. Atölyemize katılmak için daha önce eğitim almanıza gerek yoktur.


Trio Galante

Tarih: 31 Ocak

Saat: 20:30


Trio Galante Decollage Art Space'te! Geçtiğimiz yıl bir araya gelen Trio Galante, flüt, viyolonsel ve piyano üçlüsü olarak müziğin büyülü dünyasını keşfetmeye davet ediyor. Ceyda Sağlam'ın flüt, Ayşem Ersoy'un viyolonsel ve Verda Karaçil Cerit'in piyano performanslarıyla Trio Galante, Decaollage Art Space'te unutulmaz bir müzik deneyimi sunmaya hazırlanıyor.


Sinem Kaya ile Yağlı Boya Resim Atölyesi

Her Salı: 12:00-15:00

Her Perşembe: 19:00-22:00


Decollage Art Space’te, Sinem Kaya ile resim atölyeleri devam ediyor! Atölyeye katılım için daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok. Temel yağlıboya eğitimi ile başlayarak, her katılımcıya uygun programlarla ilerleyecek atölyede, katılımcıların bireysel ihtiyaç ve eğilimlerine uygun bir biçimde çalışmalar yapılacak, sanat tarihi eğitimiyle katılımcıların bakış açısı genişletilecektir.


Atölye 4 haftadan oluşmaktadır. Malzeme listesi atölye öncesinde katılımcılarla paylaşılacaktır.

bottom of page