top of page

Decollage Art Space Eylül Ayında da Dopdolu

Decollage Art Space, yeni sezona giriş yaparken Eylül ayında da birçok etkinlikle sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor. Decollage Art Space’in Eylül ajandasını sizler için derledik.


Decollage Art Space


2 Eylül

Tuba Sönmez ile Aromaterapi

Saat: 13:00-15:00


Tuba Sönmez ile” Aromaterapi Atölyesi”nde aromaterapinin tarihçesini, kokuların zihin, ruj ve beden dengesi üzerindeki etkilerini ve kullanım alanlarını katılımcılarla paylaşılacak. Bir koku yolculuğuna çıkaracak olan atölyede, doğanın hediye ettiği şifalı bitkilerden elde edilen yağlarla roll on ve krem formunda katı parfümler yapılacak.


Sinem Kaya ile Akrilik Resim Atölyesi: Edgar Degas

Saat: 14:00- 17:00


Uzman eğitmen Sinem Kaya ile bu atölyede Edgar Degas’ın “The Dance Studio” eseri üzerinde çalışılacak; Degas’ın sanatı, tekniği ve dönemi üzerine yeni bilgiler eşliğinde katılımcılarla sohbet edilecek. Tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacak. Katılımcılar, atölye sonunda ürettikleri eserleri beraberinde götürebilecek.


5-12-19-26 Eylül

Mira Argun ile Fotoğrafçı Gözüyle Kişisel Gelişim Seminerleri


Beden dili ile, iletişimde öne geçmek; karar alma sürecinin arkasındaki gerçeği bilmek ve bunu yönetmek isteyenler için “Fotoğrafçı Gözünden Kişisel Gelişim Seminerleri” birbirinden bağımsız dört bölümden oluşuyor. Katılımcılar dört bölümün tamamına ya da aralarından seçecekleri herhangi bir bölüme katılabilir. Seminer sonunda katılım sertifikası verilecektir.


5 Eylülı: Değişen Bakış Açıları ile Değişen Perspektif (Saat 19:00-21:00)

12 Eylül: Fotojenik Duruş Mükemmel Selfie İpuçları ile (Saat 19:00-21:00)

19 Eylül: Kadrajda Beden Dili (Saat 19:00-21:00)

26 Eylül: Bakmak Yerine Görmek ve Karar Anı (Saat 19:00-21:00)


7 Eylül / 21 Eylül

İpek Demirkan ile Öz İfade- Kolaj Atölyesi

Saat: 12:00- 14:00


İpek Demirkan eşliğinde kendini bilme, bulma ve olma yolculuğunda zihnin telaşını kolaj sanatıyla yatıştırarak, katılımcılar zamansız kesilmiş parçaları yeni bir gerçeklik yaratmak için tutkalla buluşturmaya davet ediliyor.


10 Eylül/ 24 Eylül

Özlem Kevser ile Kintsugi Atölyesi

Saat: 11:00-17:00


Kintsugi, kırılmış ya da çatlamış seramiklerin ‘’urushi’’ adı verilen özel bir reçine ve altın kullanılarak onarıldığı, tarihi 16’ncı yüzyıl Japonya’sına dek uzanan bir Japon sanatıdır. Kintsugi, her yıkımın bir son olmadığını gösteren, onarılan yerleri gizlemek yerine altın ile belirginleştirerek objenin yaşanmışlığının değerini ortaya koyan bir sanattır. Özlem K. Birkan ile Modern Kintsugi atölyesinde, katılımcılar kırılan objeleri onarırken Kintsugi yoluyla kişisel yıkımları ve kendini onarma sürecine dair de farkındalık geliştirebilecekler.


12-13 Eylül / 26-27 Eylül

Eylül Aysun Toksöz ile Mozaik Atölyesi

Saat: 15:00-18:00


Mozaik Atölyesi, renk uyumu ve renk analizini öğrenmeyi sağlayarak farklı materyalleri aynı kompozisyon içinde görebilme yetisi kazandırıyor. Atölye çalışması sırasında eğitmen Aysun Toksöz, mozaik sanatı hakkında çeşitli bilgiler vererek yaşadığımız toprağın tarihine yakınlaştırıyor. Atölyeye katılmak için daha önce eğitim alma şartı bulunmuyor.


16 Eylül/30 Eylül

Ahsen Küçükçalık ile Suluboya Atölyesi

Saat: 12:00- 15:00


Katılımcılar, Ahsen Küçükçalık’ın rehberliğinde gerçekçiliğin sınırlarını zorlayarak izleyicinin algısını nasıl şekillendirebileceklerini, nihai resmin parçalarının toplamından daha fazlası olacak şekilde referans görüntülerin seçimi, stili ve tekniği kullanmaya kadar uzanan temel kavramları öğrenecekler. Ayrıca gerçekçilik ve soyutlama arasındaki ilişkiyi keşfedecek ve her ikisinin de ilginç resimler yaratmadaki önemini öğrenecekler.


22 Eylül

Flapper Swing Konser

Saat: 20:30


Otantik sound'u ve neşeli repertuarıyla Django Reinhardt ve Sydney Bechett'nin ayak izlerini takip eden grup, Gypsy Swing'in en eğlenceli şarkılarıyla sizleri bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. İki manouche gitar, saksafon, kontrbas ve vokalden oluşan Flapper Swing'in hem görsel hem de işitsel bir şölen olan konserleri, 2 Eylül akşamı Decollage Art Space'te dinleyiciyle buluşacak.


23 Eylül

Sinem Kaya ile Akrilik Boya Resim Atölyesi: Henri Matisse

Saat: 14:00-17:00


Uzman eğitmen Sinem Kaya ile bu atölye, katılımcılar Henri Matisse’in “Yeşil Çizgi” eseri üzerinde çalışacak, Matisse’in sanatı, tekniği ve dönemi üzerine yeni bilgiler eşliğinde sohbet etme imkânı bulacaklar. Atölyeye katılmak için daha önce eğitim alma şartı bulunmuyor. Katılımcılar, atölye sonunda ürettikleri eserleri beraberinde götürebilecek.


27 Eylül

Meltem Taşkıran & Didem Kazancıoğlu: Şan Resitali Konseri

Saat: 20:30


Dinleyicilerine eşsiz bir opera ve lied repertuarı sunan soprano Meltem Ergin ve piyanist Didem Kazancıoğlu, müzikseverleri Decollage Art Space'te gecenin sihirli seslerini dinlemeye davet ediyor.

Mozart'tan Donizetti'ye, Verdi'den Grothe'ye geniş bir repertuar sunan konser, 27 Eylül gecesi dinleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak.


Sinem Kaya ile Yağlı Boya Resim Atölyesi

Her Salı: 12:00-15:00

Her Perşembe: 19:00-22:00


Temel yağlıboya eğitimi ile başlayarak, her katılımcıya uygun programlarla ilerleyecek atölyede, katılımcıların bireysel ihtiyaç ve eğilimlerine uygun bir biçimde çalışmalar yapılacak, Sanat Tarihi eğitimiyle katılımcıları bakış açısı genişletilecektir. Dört haftadan oluşan atölyede malzeme listesi atölye öncesinde katılımcılarla paylaşılıyor olacak. Sinem Kaya, 2007 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü, Kemal İskender Atölyesi’nden üçüncülük derecesiyle mezun oldu. Sakıp Sabancı ödülüne layık görüldü.


Comentários


bottom of page