top of page

Doğadan İlhâm Alan “Queer Nature” Sergisi Kew Gardens’ta Açıldı

Doğanın çeşitlilik hâli, “Queer Nature” isimli sergiye ilhâm oldu. Londra’da bulunan Kew Gardens’taki Temperate House'da gerçekleştirilen sergideki eser seçkisi, tasarımcı Adam Nathaniel Furman tarafından “önyargıları yıkmak” amacıyla ve “oldukça queer” olan tekstil desenleri ekseninde tasarlanan bir bahçede sergileniyor.


“Queer Nature”, Victorian stilindeki camlarla bezeli Temperate House'daki botanik bahçede ziyaretçilerini ağırlıyor. Seçki dört farklı yerleştirmeden oluşuyor. Enstalasyonlarda, LGBTQ+ bilim insanları ve bahçe uzmnaları, sanatçılar, yazarlar ve çok sayıda disiplinden isimlerin demeç verdiği röportaj videoları sergileniyor.


Kew Gardens tarafından görevlendirilen sanatçılar LiLi K Bright ve Ama Josephine Budge Johnstone da seçki için özel olarak ürettikleri ve Temperate House boyunca kesintisiz olarak oynatılan iki adet interaktif konuşma düzeneği tasarladı.


Ekim ayı boyunca ziyaret edilebilecek olan sergi kabare gösterilerine, drag şovlara ve konuşma etkinliklerine de ev sahipliği yapacak.


Jeffrey Gibson, "House of Spirits", Temperate House sergisi


Jeffrey Gibson, "House of Spirits", Temperate House sergisi

Comments


bottom of page