top of page

“Duvar, Geçit, Bahçe” Sergisi Simbart Projects’te Devam Ediyor

Simbart Projects, Begüm Mütevellioğlu’nun “Duvar, Geçit, Bahçe” isimli kişisel sergisine, 12 Ocak tarihinden itibaren ev sahipliği yapıyor. Sergi, mekân tarafından şekillendirilen kimlik kavramı etrafında zihinde bir zamana ait anımsamanın parlama ve sönümleme akışını mekanın katılığında birleştiren ortak varoluş biçiminin izlerini sürüyor.


Mütevellioğlu, yaşam ve üretim alanlarını resimlerinde yansıtarak, zaman zaman dahil olunan veya fiziksel olarak bulunulmayan ancak aidiyet hissi uyandıran mekânlarda, içselleştirilen düzeni ve kişide yarattığı huzuru resimlerine aktarmayı hedefliyor. “Duvar, Geçit, Bahçe” sergisi, sanatçının izin günlerinde yaptığı seyahatlerden yola çıkarak, zihninde ışıklı köşelere yerleştirdiği anılarını resmettiği eserlerinde bir çiftin geçitlerden ve bahçelerden geçerek çıktığı ama hep yarı gölgede kaldığı bir yolculuğu izliyor.


“Duvar, Geçit, Bahçe” sergisi, 2 Mart tarihine kadar Simbart Projects’te görülebilir.


Simbart Projects, Begüm Mütevellioğlu’nun “Duvar, Geçit, Bahçe” isimli kişisel sergisine, 12 Ocak tarihinden itibaren ev sahipliği yapıyor.

bottom of page