top of page

“Elinin Emeği, Gözünün Nuru” Sergisi Dalyancı Konağı’nda

Dalyancı Konağı, Maury  Vaughan ve Melike Taşcıoğlu Vaughan’ın “Elinin Emeği, Gözünün Nuru” isimli sergisine, 18 Kasım tarihinden itibaren ev sahipliği yapıyor. 


Şehrin güneyinde, Tepebaşı ile Odunpazarı sınır hattına yakın bir tepe üzerinde bulunan doğal çevre, yıkım ekiplerinin ihmalkâr bir şekilde terk ettiği inşaat molozları ile tahrip edilmiş durumda. Bu bölgede ikâmet eden ve günlük yürüyüşleri sırasında burayı keşfeden Melike ve Maury çifti, ağır tuğla ve beton enkazları arasında eski fotoğraf ve mektupların yanı sıra el yapımı antika kumaş ürünlerinden oluşan bir koleksiyon buluyor. Büyük bir merakla kurtarabildikleri her şeyi topluyor.


Bir sanatçı kitabı olarak tasarlanan “Elinin Emeği, Gözünün Nuru”, Eldem Sanat Alanı Dalyancı Konağı'nın etkileyici ortamında bir sergi olarak yeniden şekil aldı. Sergi, inşaat molozları bölgesinden başlayıp buluntu nesnelerin keşfiyle devam ediyor ve ister sözcükler aracılığıyla olsun, ister sessiz, o nesnelerin bizimle nasıl konuşabileceklerine dair bir yolculuğa çıkarıyor. SAHA Sürdürülebilirlik Fonu desteği ile yayımlanan kitap, sergi açılışı ile birlikte ilk kez ziyaretçilerle buluşacak.


“Elinin Emeği, Gözünün Nuru” sergisi, 21 Nisan 2024 tarihine dek görülebilir.
“Elinin Emeği, Gözünün Nuru”, Eldem Sanat Alanı Dalyancı Konağı'nda 11 Kasım tarihinden itibaren ev sahipliği yapıyor. 

Comments


bottom of page