top of page

Emin Alper’in Son Filmi “Kurak Günler” Hırvatistan’dan 3 Ödülle Döndü

Dünya prömiyerini 75. Cannes Film Festivali’nde yapan, Emin Alper’in yazıp yönettiği, dördüncü uzun metrajlı filmi “Kurak Günler”, Hırvatistan’ın köklü film festivallerinden 69. Pula Film Festivali’nde uluslararası yarışma bölümünde gösterildi. “Kurak Günler” festivalden En İyi Film, Eleştirmenler Jürisi Özel Ödülü ve En İyi Ortak Yapım Ödülleri ile döndü.


Ay Yapım, Liman Film ve Zola Yapım’ın yapımcısı olduğu “Kurak Günler”in başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşırken, yardımcı rollerde Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz onlara eşlik ediyor.


Film, bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alıyor.


Türkiye-Fransa-Almanya-Hollanda-Yunanistan-Hırvatistan ortak yapımı olan “Kurak Günler”in Türkiye’de sonbaharda vizyona girmesi planlanıyor.Ay Yapım, Liman Film ve Zola Yapım’ın yapımcısı olduğu “Kurak Günler”in başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşıyor.

Comentários


bottom of page