top of page

Filmekimi Dopdolu Seçkisiyle 21’nci Kez Sinemaseverlerle Buluşacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen Filmekimi, “Sinemasever için ekim, Filmekimi ayıdır” sloganıyla, 7-16 Ekim tarihlerinde 21’nci kez sinemaseverlerle buluşacak.

Bu yıl Venedik’te En İyi Senaryo ödülünü kazanan “The Banshees of Inisherin” ve “Beyaz Gürültü” filmlerinin yanı sıra Cannes’da Büyük Ödülü paylaşan “Öğle Güneşinde Yıldızlar” ve “Yakın” gibi merakla beklenen bol ödüllü filmleri izleyiciyle buluşturacak olan Filmekimi’nin biletleri, 4 Ekim’de satışa çıkacak.


Sundance, Cannes, Venedik, Toronto film festivallerinde gösterilmiş, ödüllü ve merakla beklenen yeni yapımları içeren programıyla İstanbul’da sinemaseverlerle buluşacak Filmekimi filmleri; Beyoğlu’nda Atlas 1948 Sineması, Şişli’de City’s Nişantaşı – CINEWAM Premium ve

Kadıköy’de Kadıköy Sineması ve Sinematek/Sinemaevi’nde izlenebilecek.


Festival biletleri, 30 Eylül Cuma 10.30’da başlayacak Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışların ardından, 4 Ekim Pazartesi 14.30’da genel satışa açılacak. Biletler passo.com.tr üzerinden, Passo perakende noktalarından, City’s Nişantaşı – CINEWAM Premium, Kadıköy Sineması gişelerinden ve İKSV ana gişesinden alınabilecek.


"White Nose"


"Banshees of Inisherin"


"Fire of Love"

Comentários


bottom of page