top of page

“Filmekimi” için Geri Sayım Başladı

İstanbul’da 13 - 22 Ekim tarihleri arasında, İzmir’de ise 20-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek “Filmekimi” için geri sayım başladı. İKSV tarafından 22’nci kez düzenlenecek “Filmekimi” programında Cannes’dan Venedik’e Locarno’dan Toronto’ya uluslararası festivallerde dünya prömiyerini yapan ödüllü filmler sinemaseverlerle buluşacak.


Festivalin açılış filmi Sofia Coppola’dan “Priscilla” olarak açıklandı. Başrollerini Cailee Spaeny ile Jacob Elordi’nin paylaştığı “Priscilla”, Priscilla Beaulieu ile Elvis Presley’nin fırtınalı birlikteliklerini mercek altına alıyor. Kapanış ise, 80. Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan ödülünü kazanan Yorgos Lanthimos yönetmenliğindeki “The Favourite / Sarayın Gözdesi” adlı filmle yapılacak.


“Filmekimi” filmleri Beyoğlu’nda Atlas 1948 Sineması, Şişli'de City's Nişantaşı – CINEWAM Premium ve Kadıköy’de Kadıköy Sineması ve Sinematek/Sinema Evi'nde, İzmir’de ise Paribu Cineverse Konak Pier İzmir’de izlenebilecek.


Festival biletleri 4 Ekim tarihinde, saat 10:30’da başlayacak Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışların ardından; 7 Ekim günü, saat 10:30’da genel satışa açılacak.


All Us Strangers


Strange Way of Life


Sometimes I Think About Dying

bottom of page