top of page

Gelincik Filmi Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde

Orçun Benli’nin yönetmenliğini üstlendiği ve senaryosunu Şükrü Üçpınar ile birlikte yazdığı yeni filmi “Gelincik”, 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Film Yarışması seçkisinde yer alıyor. Başrollerini Ahmet Mümtaz Taylan ve Kaan Yıldırım’ın paylaştığı “Gelincik”, festival kapsamında ilk kez seyirciyle buluşmak için gün sayıyor. Film, 90’lı yılların siyasi atmosferinde ve faili meçhullerin gölgesinde, elini kirletmekten çekinmeyen bir polisin hikâyesini anlatıyor.

3-10 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenen 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Film Yarışması seçkisinde yer alan “Gelincik” filmi, festival kapsamında izleyici karşısına çıkmak için gün sayıyor. Çekimleri Ocak 2020’de başlayan ve pandemi nedeniyle verdiği aradan dolayı mayıs ayında son bulan “Gelincik” filminin afişi ve fragmanı geçtiğimiz günlerde paylaşıldı.

Ahmet Mümtaz Taylan ve Kaan Yıldırım’ın başrollerini paylaştığı “Gelincik”in güçlü oyuncu kadrosunda aynı zamanda Hande Doğandemir, Nilperi Şahinkaya, Bülent Emrah Parlak, İnan Ulaş Torun gibi ünlü isimler rol alıyor. “Gelincik”, 90’lı yılların faili meçhuller ve yargısız infazlarla dolu karanlık atmosferinde, bir polisin gerilim dolu hikâyesini konu alıyor.


Comentarios


bottom of page