top of page

Google Arts & Culture Leonardo da Vinci için Özel Bir Veritabanı Oluşturdu

Google Arts & Culture, yaptığı çalışmalarla Rönesans dönemine damga vuran Leonardo da Vinci için özel bir veritabanı oluşturdu. Sekiz ülkeden 28 farklı enstitünün katılımıyla gerçekleştirilen proje National Gallery of Arts, British Library ve Veneranda Biblioteca Ambrosiana gibi kurumları bir araya getirdi.


Kullanıcılar, Leonardo da Vinci’nin bilim ve sanat alanında pek çok çalışmasını kapsayan 80 adet sergi, 15 sokak görüntüsüyle da Vinci’nin o dönem hayal ettiği ve günümüzde hayata geçen 17 adet teknolojik icadını 3D modelleme ile deneyimleme şansı bulacak.


Google Arts & Culture direktörü Amit Sood “Bilim, sanat ve yenilik alanında öncülük eden Leonardo da Vinci sayesinde, olasılık ve algı yetimizin sınırlarını aştık. Yaptığı sayısız çalışma ve geleceği çok önceden gören icatları, bugün dahi bizleri etkilemeye devam ediyor” açıklamalarında bulundu. Google Arts & Culture çatısı altında buluşan uluslararası 28 partnerin katılımıyla proje, kullanıcılarını inanılmaz bir görsel şölene ve eğlenceli bir deneyim dünyasına davet ediyor.


Google Arts & Culture, yaptığı çalışmalarla Rönesans dönemine damga vuran Leonardo da Vinci için özel bir veritabanı oluşturdu.

Comments


bottom of page