top of page

Grease Müzikali Harbiye Muhsin Ertuğrul’da Sahnelenecek

Yeditepe Üniversitesi Dans Kulübü tarafından sahnelenen Grease Müzikali, 19 Mayıs Perşembe günü, saat 20:30’da, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak.

105 dakika, iki perde sürecek müzikal; 1958 yazı, California Malibu Beach’te geçen aşk dolu bir yaz sonrasında Avustralya’ya geri dönmesi gereken Sandy Olsson ve Amerikalı Danny Zuko’nun beklenmedik bir şekilde Rydell Lisesi’nde karşılaşmalarını anlatıyor. Beklenmeyen tek şey karşılaşmalarıyla da kalmıyor. Okulun popüler grupları Pink Ladies ve T-Birds, Sandy’nin yazın âşık olduğu Danny’i biraz farklı tanımaktadır ve Sandy için büyük bir sürprizleri vardır. Danny ve Sandy’nin aşkına şahit olunan bu müzikalde, iki âşığın okul bitmeden bir araya gelip gelemeyeceği merak konusuna dönüşüyor.

Uyarlamasını ve yönetmenliğini Cenk Sözeri’nin yaptığı müzikalin koreografisiyse Yiğit Dündar’a ait. Müzik direktörlüğünü Fehmi Cesur Özdemir’in üstlendiği müzikalin ses mühendisliğini Uğurcan Moroğlu, ışık tasarımını Serdal Ece ve dekorunu Mobilyam Dekor gerçekleştirdi.


bottom of page