top of page

Gülçin Anıl’ın “Öz’e Dönüş” Sergisi Decollage Art Space’te Açılıyor

Duayen sanatçı Gülçin Anıl’ın “Öz’e Dönüş” ismini taşıyan 66’ncı kişisel sergisi, 25 Ekim - 19 Kasım tarihleri arasında Decollage Art Space’te izleyiciyle buluşuyor.


“Öz’e Dönüş”, semazenlerin mistik dönüşünü, bu dönüşteki sırları, sınırsız hoşgörü ve sevgiyi tema edinen eserlerden oluşuyor. Kendi tabiriyle gerçekten resim yapmaya kırklı yaşlarından sonra başlayan Gülçin Anıl’ın eserlerinde sanatçının çarpıcı düşünsel zenginliği ve güçlü bir dinamizm göze çarpıyor.


Tuval üzerine yağlı boya tekniğiye oluşturulan “Öz’e Dönüş” serisinde semâ ayinlerinin derinliği yanında hareketin devinimi ön plana çıkarılıyor. Yüksek viskozitesi ve güçlü pigment alt yapısıyla hareketi yoğun bir şekilde gösteren yağlı boya ile birlikte zaman zaman kristal, mika zerrecikleri ve kum gibi özel doku malzemeleri de kullanılan eserler, semâ ayinlerindeki trans hâlini vurguluyor. Hareketin yoğunluğu için son katlarda neredeyse hiç inceltici kullanılmayan eserlerde soyutlanmış figürler aracılığıyla semâ ayinlerinin duygusal yoğunluğu tuval üzerine aktarılıyor.


Gülçin Anıl’ın “Öz’e Dönüş” ismini taşıyan 66’ncı kişisel sergisi, 25 Ekim - 19 Kasım tarihleri arasında Decollage Art Space’te izleyiciyle buluşuyor.


Comments


bottom of page