top of page

“Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” Sergisi Yapı Kredi Kültür Sanat’ta

Yapı Kredi Kültür Sanat, ismini sanatçı Hale Tenger’in aynı adlı ses yerleştirmesinden alan “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” isimli güncel sanat sergisini, 2 Ocak 2023 tarihine kadar Yapı Kredi Kültür Sanat Galeri’de sanatseverlerle buluşturuyor. Farklı coğrafyalarda yaşanan adaletsizliklere aşk, umut ve direnişle bakmayı öneren “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet”, sergi için üretilen yeni eserlerin yanı sıra güncel sanatçıların yakın dönemde üretilmiş fotoğraf, yerleştirme, video ve duvar resimlerine yer veriyor.

Sergiye eşlik edecek aynı isimde bir yayınsa Ekim ayında Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanacak. Türkçe ve İngilizce olarak basılacak kitapta Banu Karaca ve Didem Yazıcı’nın metinleri, sergide yer alan sanatçıların eserlerine dair detaylı bilgiler olacak.

Didem Yazıcı ve Peter Sit küratörlüğünde gerçekleşen, Burcu Çimen’in asistan küratörlüğünü üstlendiği “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisinde yer alan sanatçılar: Forensic Architecture, Larissa Araz, Adalet Atlası, Sevgi Aka, Babi Badalov, Savaş Boyraz, Mustafa Emin Büyükcoşkun, Marianne Fahmy, Dana Kavelina, Jasper Kettner & İbrahim Arslan, Şafak Şule Kemancı, Rojda Tuğrul, Hale Tenger, Aslı Uludağ, Viron Erol Vert, Cansu Yıldıran ve István Zsíros.


“Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisi, YKKS


“Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisi, YKKS


“Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisi, YKKS


“Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisi, YKKS

bottom of page