top of page

“Herkes için Sanat” Mottosuyla “Unlimited Forum” Festivali Başlıyor

British Council Türkiye, “Herkes için Sanat” mottosuyla, 2-4 Şubat tarihleri arasında, “Unlimited Forum” başlıklı erişilebilir sanat festivali düzenliyor. Festival, engelli sanatçıların eserlerini sergilemeye ve Birleşik Krallık, Türkiye ve yakın coğrafi çevreden en iyi uygulama örneklerini tanıtmaya odaklanırken, aynı zamanda kültür ve sanat profesyonellerinin erişilebilirlik ve kapsayıcılık temalarına olan yaklaşımlarını değiştirmeyi de amaçlıyor.

Yapı Kredi bomontiada, Babylon ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti kampüsü gibi farklı mekânlarda gerçekleşecek üç günlük festival; Arada Derneği’nin kurucularından Serkan Bozkurt'un koreografisini üstlendiği “Acil!” isimli yeni performansı, Birleşik Krallık’tan Tourretteshero, Jess Thom’un açılış konuşması, dans sanatçısı, koreograf, akademisyen Tuğçe Tuna’nın kurduğu “Farklı Bedenlerle Dans” projesinin performansıyla, katılımcıların erişilebilirlik ve sanat ilişkisi üzerine düşünmelerini sağlıyor.


British Council Türkiye, “Herkes için Sanat” mottosuyla, 2-4 Şubat tarihleri arasında, “Unlimited Forum” başlıklı erişilebilir sanat festivali düzenliyor.

Comments


bottom of page