top of page

Hüseyin Bahri Alptekin’in Kişisel Sergisi Galerist’te Açılıyor

Galerist, 2020 yılında temsil etmeye başladığı Hüseyin Bahri Alptekin’in, Pelin Uran küratörlüğünde gerçekleşecek olan “Dostlar Arasında: Uzun Bir Hikâyeden Kesitler” isimli, galerideki ilk sergisine ev sahipliği yapıyor. Emre Koyuncuğlu’nun 11 Eylül’de gerçekleştireceği performans ile açılacak olan sergi, 28 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek.


Hüseyin Bahri Alptekin gibi gündelik hayattan beslenen, ortaya çıkan eserden daha çok onu meydana getiren sürece önem veren bir sanatçının bu sergisi, kendisinin hayatı yaşayış şekli, eserleri, hocalığı, seyahatleri, diğer sanatçılarla iş birlikleri, dostları bir araya getirişiyle tüm bunların etkileri üzerine kurgulanıyor.


Beraber çalışma ve kolektif üretimlerle ilgilenen Alptekin, yıllar içinde birden çok sanatçı kolektifinin kurulmasına da öncülük etti. Bu sergide yer alan eserlerin bir çoğu o dönemi farklı noktalardan bugüne taşıyor. Bu fikirden yola çıkan sergide Hüseyin Bahri Alptekin’in yanı sıra Can Altay, Thomas Büsch, Tunç Ali Çam, Grip-in, Ayhan Hacıfazlıoğlu, Minna Henriksson & Staffan Jofjell, Şirin İskit, Emre Koyuncuoğlu, Michael Morris, Serkan Özkaya, Camila Rocha, Vahit Tuna ve Nalan Yırtmaç’ın eserleri bir araya geliyor.


Hüseyin Bahri Alptekin, 'H-faktörü Misafirperverlik Husumet", 2003-2007, Otel tabelası, Sanatçının varisleri ve Galerist'in izniyle.

Comments


bottom of page