top of page

“İGART Sanat Projeleri Yarışmaları”nın İkincisi Başlıyor

İstanbul’un kültür ve sanatla harmanlanmış kimliğiyle Anadolu coğrafyasının kültürel hafızasını, farklı kültürlerle buluşturmayı amaçlayan “İGART Sanat Projeleri Yarışmaları” serisinin ikincisi hayata geçiriliyor. Son başvuru tarihi 1 Nisan olarak açıklanırken, kazanan projenin ise 20 Haziran’da, İGART uzantılı resmi web mecraları üzerinden duyurulması planlanıyor.

Yarışmada, ikinci aşama değerlendirmeye kalan proje sahiplerine 50 bin TL katılım bedeli ödeneceği belirtilirken, yarışmayı kazanan proje sahibine ise Türkiye’de kültür sanat alanında bugüne kadar verilecek en büyük ödül olan 2 milyon TL’lik telif bedeli iletilecek. Malzeme ve teknik sınırlaması olmadığı belirtilen açıklamada, uygulama ya da hazır eserin malzeme ve tekniğinin teklif edilen proje alanının fiziki şartları çerçevesinde kalıcı ve uygulanabilir özelliklerde olmasının esas olduğu vurgulanıyor.

İGART kapsamında, Ressam ve Akademisyen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın öncülüğünde bir araya gelen dokuz kişilik seçici kurulda; Prof. Dr. Marcus Graf, Mehmet Ali Güveli, Prof. Gülveli Kaya, Deniz Odabaş, Seçkin Pirim, Murat Tabanlıoğlu, Seyhun Topuz ve Nazlı Pektaş yer alıyor. Yarışmaya dair detaylı bilgiler için İGART resmi web sitesi ziyaret edilebilir.


“İGART Sanat Projeleri Yarışmaları” için son başvuru 1 Nisan olarak açıklanırken, kazanan projenin ise 20 Haziran’da duyurulacak.

Comentarios


bottom of page