top of page

İstanbul – Berlin Misafir Sanatçı Programı 2024 - 2025 için Başvurular Başlıyor

İstanbul – Berlin Misafir Sanatçı Programı 2024 - 2025 için başvuru tarihleri açıklandı. Esas ikâmet ve çalışma yeri İstanbul olan ve görsel sanatlar alanında belirli bir başarı göstermiş profesyonel sanatçıların sanatsal gelişimini desteklemeyi amaçlayan fon için son başvuru tarihi 7 Şubat 2024, saat 18:00 olarak belirlendi.


Bu program Berlin ve İstanbul arasındaki kardeş şehir ilişkilerinin bir bileşenidir. Berlin Belediye Başkanlığı – Senato Şansölyeliği bu yöndeki çabaları uzun vadeli olarak destekleme kararındadır. Bu burs kapsamında iş birliği yapılacak kurumlar İstanbul’da Anadolu Kültür / Depo ve Berlin’de nGbK ve Kunstquartier Bethanien olacaktır. Berlin Senatosu Kültür ve Avrupa Bölümü, uluslararası değişim programları vasıtasıyla profesyonel sanatçıların sanatsal gelişimini ve kültürel alışverişi desteklemektedir.


Berlin Senatosu Kültür ve Avrupa Bölümü, fon imkânlarına bağlı olmak koşuluyla, şu dönemlerdeki çalışma programlarında misafir sanatçı bursu verecektir:


• Beş aylık 1 burs – 15 Temmuz 2024’ten 15 Aralık 2024'e kadar

• Beş aylık 1 burs – 15 Ocak 2025’ten 15 Haziran 2025'e kadar


Fon son başvuru tarihi 7 Şubat 2024, saat 18:00 olarak açıklanmıştır.


Burslar, esas ikâmet ve çalışma yeri İstanbul olan ve görsel sanatlar alanında belirli bir başarı göstermiş profesyonel sanatçıların sanatsal gelişimini desteklemeyi amaçlamaktadır. Öğrenciler bu fon programının kapsamı dışındadır.


Kültürel değişim bursu şunları kapsamaktadır:


• Aylık 2.000 avro’luk burs (Berlin’e gidiş ve İstanbul’a dönüş seyahati, malzemeler, yaşama giderleri gibi harcamaları da kapsamak üzere).

• Kunstquartier Bethanien’da ortak kullanımlı banyo ve mutfağa sahip bir stüdyo dairenin (kira ödemeden) kullanımı.


Başvurular buradan yapılabilir ve sorular için berlinistanbulresidency@gmail.com adresi üzerinden iletişime geçilebilir.


İstanbul – Berlin Misafir Sanatçı Programı 2024 - 2025 için başvuru tarihleri açıklandı.

Comments


bottom of page