top of page

Jochen Proehl’ün “Uzun Pozlama” Sergisi C.A.M. Galeri’de

C.A.M. Galeri, Jochen Proehl’ün “Uzun Pozlama” isimli kişisel sergisine, 2 Kasım tarihinden itibaren ev sahipliği yapıyor.


Sergide gösterilen resimlerin çıkış noktaları genellikle doğada, arkeolojik kazılarda ve özellikle İstanbul'un inşaat alanlarında, insanın yeryüzüne müdahalesinin izlerine karşılık geliyor. Sanatçı resimlerinde, o alanlarda bulduğu formlardan gerçek dışı, anıtsal ve kısmen peyzaj anımsatan toprak biçimleri yaratıyor.


Pozlama süresinden çok daha kısa bir süre boyunca kadrajda bulunan nesnelerin daha sonra fotoğrafta görünmez hâle geldiği uzun pozlama fotoğraflarında olduğu gibi, Proehl de büyük formatlı tablolarında dünyada sadece geçici olarak var olan her şeyi dışarıya bırakıyor. Dolayısıyla bu resimlerde izleyici doğayla, insanla, gelecek ya da geçmiş zaman ile ilgili hiçbir şey ile karşılaşmıyor. Yalnızca arkeolojik referanslar içeren eserlerinde, silik bir zamandan gelen kaybolmuş uygarlıkların izleri resimlerin bugününe yansıyor.


“Uzun Pozlama” sergisi, 9 Aralık tarihine kadar görülebilir.


C.A.M. Galeri, Jochen Proehl’ün “Uzun Pozlama” isimli kişisel sergisine, 2 Kasım tarihinden itibaren ev sahipliği yapıyor.


コメント


bottom of page