top of page

John Craxton’ın Türkiye’deki İlk Sergisi Meşher’de Açıldı


Meşher, Britanyalı ressam ve tasarımcı John Craxton’ın “John Craxton: Işığın Peşinde” başlığını taşıyan, Türkiye’deki ilk kişisel sergisini, 5 Nisan - 23 Temmuz tarihleri arasında ziyaretçilerle buluşturuyor. Sanatçının biyografisinin yazarı ve arkadaşı Ian Collins’in küratörlüğünü üstlendiği sergi, Craxton’ın uzun kariyerine yayılan, yaşamını ve eserlerini tanıtan çeşitli eserlerinden bir seçki sunuyor.


Sergide anıtsal bir duvar halısı, tablolar, çizimler, baskılar, kitap tasarımları ve kişisel eşyaları da dahil olmak üzere Craxton’ın geniş yelpazedeki 200’e yakın eseri yer alıyor. Savaş zamanının karanlığından aydınlığa ve tek renkten parlak renklere doğru ilerleyen keyif dolu ve yaratıcı bir yaşamı anlatan serginin vitrininde ise ziyaretçileri, sanatçının kullanmayı çok sevdiği klasik motosikletlerden bir örnek karşılıyor.


John Craxton’ın “John Craxton: Işığın Peşinde” başlığını taşıyan, Türkiye’deki ilk kişisel sergisi, 5 Nisan - 23 Temmuz tarihleri arasında Meşher'de görülebilir. Fotoğraf: Emre Durmuş

Comentarios


bottom of page