top of page

“Litografi” Sergisi Kasa Galeri’de Açılıyor

Kasa Galeri, Dou Print Studio iş birliğiyle 36 sanatçının litografi üretimlerini “Litografi” sergisi kapsamında 18 Nisan tarihinden itibaren sanatseverlerle buluşturuyor. Litografi ve baskı sanatının görünürlüğünü artırmayı, baskı kültürünün geliştirilmesine yönelik etkinliklerin önünü açarak daha geniş kitlelere ulaşmasını amaçlayan Dou Print Studio, Litografi koleksiyonundan bir seçkiyi Kasa Galeri’de izleyici ile paylaşıyor.


Litografi ve baskı kültürünün gelişmesi ve yaygınlaşmasını amaçlayan Dou Print Studio 2019 yılında Litografiyi öğrenmek ve kullanmak isteyen sanatçılarla iş birliği yapmak amacıyla bağımsız bir sanat girişimi olarak kuruldu. Usta baskıcı Doğu Gündoğdu ile videograf ve proje koordinatörü Naz Önen tarafından yürütülen stüdyo, Mart 2020'den bu yana Ankara Ayrancı’da bağımsız işbirlikçi baskı atölyesi olarak faaliyetlerine devam ediyor.


“Litografi” başlığındaki sergi de bu sanatçılardan; Ahmet Doğu İpek, Ahu Akgün, Alessandro Rizzi, Anne Kari Ødegård, Antonio Cosentino, Aslı Işıksal, Bartłomiej Chwilczyński, Burçak Bingöl, Burcu Yağcıoğlu, Candan İşcan, Cora Texier, Coşkun Demirok, Çağla Köseoğulları, Deniz Gül, Doğu Gündoğdu, Fırat Güner, Furkan Efe, Furkan Öztekin, Gökhun Baltacı, Gözde İlkin, Gözde Mulla, Gurur Birsin, Hayri Şengün, Hüseyin Arıcı, Kadir Çıtak, Kerem Ardahan, Mert Diner, Naz Önen, Nermin Er, Ramazan Can, Selim Birsel, Sibel Horada, Sinan Logie, Uzay Çöpü (İlker Çelen), Zeynep Beler, Zeynep Kaynar’ın litografi baskıları edisyonlarından bir seçkiyi paylaşıyor.


“Litografi” sergisi, 31 Mayıs tarihine dek Kasa Galeri’de görülebilir.


Kasa Galeri, Dou Print Studio iş birliğiyle 36 sanatçının litografi üretimlerini “Litografi” sergisi kapsamında 18 Nisan tarihinden itibaren anatseverlerle buluşturuyor.

Comments


bottom of page