top of page

Mamut Art Project 2022 Tarihleri Belli Oldu

Türkiye genelinde bağımsız yetenekleri 10 yıldır kesintisiz olarak sanat profesyonelleri ve

sanatseverlerle buluşturan Mamut Art Project’in 2022 tarihleri belli oldu. Mamut Art Project, 26 - 30 Ekim tarihleri arasında, Yapı Kredi bomontiada’nın farklı mekânlarında ve çevrimiçi platformunda izleyiciyle buluşacak. 26 Ekim’de Yapı Kredi bomontiada’da ve çevrimiçi platformunda eş zamanlı olarak başlayacak olan Mamut Art Project, fiziksel mekânın yanı sıra disiplinlerarası 49 sanatçının eserlerinden oluşan daha kapsamlı bir seçkiyi eş zamanlı olarak mamutartproject.com adresi üzerinden sanatseverlerle buluşturacak.


Sanatçılarına, eserlerini sergileme ve kendilerini tanıtma fırsatı sunmanın yanı sıra süresiz

danışmanlık sağlayan Mamut Art Project’in bu yılki jürisinde, British Council Türkiye sanat direktörü Esra A. Aysun; iş insanı, hukukçu, koleksiyoner Mehmet Ali Bakanay; sanatçı Antonio Cosentino; sanat tarihçisi, küratör ve sanat eleştirmeni Nazlı Pektaş ve Zilberman Galeri’nin kurucusu ve koleksiyoner Moiz Zilberman yer aldı.


Jüri üyelerinin belirlediği Mamut’un 2022 sergisinde yer alacak seçkide yalnızlık, aile ilişkileri ve kökler, aidiyet, cinsel kimlik, mekân algısı gibi farklı konulara odaklanan; animasyon, fotoğraf, VR, sokak sanatları, heykel, resim, enstalasyon ve video dahil olmak üzere farklı disiplin ve tekniklerle üretim yapan sanatçılar dikkat çekiyor.


Ci Demi, "Unutursan Darılmam" Serisi, Fine Art Baskı


Yusuf Günler, "İsimsiz", 2019


Ahmet Vehbi Doğramacı, "Haiku 3"

Comments


bottom of page