top of page

Maria Wandel Kişisel Sergisiyle Martch Art Project’te

Maria Wandel’in “Behind the sun curtains fall” adlı kişisel sergisi 7 Ocak’a kadar, Martch Art Project’te sanatseverlerle buluşuyor. İzleyici, Maria Wandel’in resimlerinde boş otel odaları, mütevazı yastıklar, çiçek vazoları ve çeşitli süslenmemiş doğa görüntüleri gibi günlük nesne ve durumlarla karşılaşıyor. Ancak sanatçı, dinamik fırça darbeleri ve yoğun renk kullanımıyla gündelik gerçekliği ve doğayı anlık varoluş ve hafıza izlerinden oluşan bir dünyaya dönüştürüyor.


Bazı durumlarda, sıradan olanın bu ikna edici sanatsal dönüşümü görüntünün üzerine dökülen ve onları tamamen saran ince siyah şeffaf tüllerle vurgulanıyor. Ritmik hareketlerle resmin yüzeyinde oluşturulan gündelik hayatın ve doğanın çeşitli kumaş şeritler, hayatla titreşen gizemli mekânlara dönüşüyor. Görüntüler her şeyden önce izleyicinin duygularına, hayal gücüne ve duyularına hitap ediyor ancak aynı zamanda izleyiciyi düşünmeye sevk ediyor.


Maria Wandel’in “Behind the sun curtains fall” adlı kişisel sergisi 7 Ocak’a kadar, Martch Art Project’te sanatseverlerle buluşuyor.
bottom of page