top of page

Martin Smatana’nın El Yapımı Bebekleriyle 2022’nin Mutlu Haberleri

İllüstratör ve animasyon yönetmeni Martin Smatana, 2022 yılında hepimizin yüzünü gülümseten haberleri ve rengârenk manzaraları kumaş bebekler üzerinden görselleştirdiği bir “iyi haberleri serisi” hazırladı.


Prag asıllı sanatçı, her hafta gazeteden seçtiği ve içimizi ısıtan, okuduğumuzda bizi mutlu eden haberler seçkisini, artık kumaşlar ve giysilerden diktiği bebekleriyle kukla gösterilerini aratmayacak biçimde ele aldı. Bu yönüyle sürdürülebilir yaklaşım ve ileri dönüşüm tekniğine de dikkat çeken sanatçı, yeni yıla saatler kala, yılın pek çok zorlu gününe sevgi dolu illüstrasyonlarla veda ediyor.


Martin Smatana, 2022


Texas'ta, 2 yaşındaki Barrett, annesinin telefonuyla oynarken 31 cheeseburger siparişi verdi. İptal edilemeyen siparişlerin ardından, Barret'in annesi gelen burgerleri komşularıyla paylaşarak hamburger partisi verdi.


1982'de, Kenichi Horie Pasifik Okyanusu'nu geçen ilk kişi olmuştu. 60 yıl sonra tekrarladığı yolculuğuyla, hiç ara vermeden Japonya'dan Birleşik Devletler'e geçen en yaşlı kişi olma ünvanını kazandı.Comments


bottom of page