top of page

Melek Zeynep Bulut'un Ödüllü Eseri "Açık Yapıt" London Design Festival’de Sergilenecek

Bu yıl 20’nci edisyonunu kutlayacak olan London Design Festival, Londra dünya tasarım başkenti resmi misyonunun da ev sahibi ve dünyanın önde gelen tasarım etkinliklerinden biri olarak birbirinden yaratıcı uluslararası tasarımcıları bir araya getiriyor. Melek Zeynep Bulut’un performatif, deneysel bir mekân kurgusu olan eseri “Açık Yapıt”, yolculuğuna 16 - 24 Eylül’de, London Design Festival’de devam ediyor.


Eserin ötesinde adeta bir manifesto niteliği taşıyan “Açık Yapıt”ın tasarımcısı Bulut, 20’nci yıl özel edisyonunda, Londra Dünya Tasarım Başkenti resmi misyonunu üstlenen London Design Festival’e davet edilen tasarımcılardan biri oldu. Bu kez Victoria & Albert Museum, Coco Chanel, Mini Cooper gibi dünyaca ünlü isimler ile “Açık Yapıt”ı sergileyerek dünya sahnesine çıkıyor.


Eşik, dönüşüm metaforlarının etrafında şekillenen, performatif bir mekân, tiyatral bir geçişler sergilemesi olan “Açık Yapıt”, insanlık tarihi boyunca güç, sınırları belirleme, toplumsal hiyerarşi temsili olan kavramların anlamları üzerine tartışmayı temel alıyor. Tıpkı bir enstrüman gibi çalışan hareketli ve sesli yüzeylerin oluşturduğu soyut kapılar ve dolaşım plânı ziyaretçiyle etkileşime geçerek yerleşimin bir parçası hâline dönüştürüyor.


Melek Zeynep Bulut, “Açık Yapıt”, London Design Festival

Melek Zeynep Bulut, “Açık Yapıt”, London Design Festival

Comments


bottom of page