top of page

Melisa Özgür “432” Sergisi ile Decollage Art Space’te

Decollage Art Space, Melisa Özgür’ün “432” isimli ilk kişisel sergisine 29 Kasım tarihinden itibaren ev sahipliği yapıyor. 


Her ışık renginin farklı bir enerjiye sahip olduğu düşüncesinden ilhâm alan Melisa Özgür, "432" sergisiyle bu doğal olgunun sanatındaki yansımalarını ziyaretçilere sunuyor. 432 Hz frekansının, bilinen 440 Hz'e göre daha sakinleştirici olduğuna inanılan mucizevi bir frekans olduğu düşüncesi serginin temasını belirliyor. Melisa Özgür, sanat ilhâmını tuvale yansıtırken iç enerjinin dışa vurumunu çağdaş bir bakış açısıyla yorumluyor.


Sergide, sanatçının “Çekim”, “Çekirdek” ve “Koi” gibi önceki serilerinin yanı sıra “Çekim” serisinde yer alan eserler topluluğu “Çakra” da yer alıyor. Yedi çakra enerji merkezi, fiziksel, duygusal ve ruhsal refahımızın farklı yönlerini simgeliyor. Sanatçı eserlerinde, bu çakra enerji merkezlerinin evrenin enerjisiyle uyumlu olan en üstteki menekşe rengine ulaşmasını hedefliyor. Özgür, tuval üzerinde kullandığı karışık teknik ile bu derin bağlantıyı dokular ve desenlerle eserlerinde başarıyla yansıtıyor. 


“432” sergisi, 24 Aralık tarihine kadar görülebilir.


Melisa Özgür, "Koi", 2023, Sanatçının İzniyle.

Comments


bottom of page