top of page

Mixer, Bilsart, Monitör ve Loading “Lens’21” Kapsamında Bir Araya Geliyor

Mixer, 2019 yılında fotoğrafa odaklanarak ilkini gerçekleştirdiği “LENS” sergi serisinin ardından bu sene bir üretim aracı olarak videoyu daha geniş bir perspektiften ele alıyor. Sanat kurumları arasında iş birliğinin gücüne inanan Mixer; İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’da paralel olarak gerçekleşecek konuşmalar ve online gösterimler ile Bilsart, Monitör ve Loading’i "Lens’21" sergisi kapsamında bir araya getiriyor.


Mixer, “LENS” serisi kapsamında 2020 yılında gerçekleştirmeyi planladığı ve Covid-19 nedeniyle ertelenen bu projeyi video sanatı alanında Türkiye’nin öncü kurumlarından Bilsart ile birlikte daha kapsamlı bir davete dönüştürmeye karar verdi. Sanat alanında birlikte hareket etmenin ve iş birliğinin önemine ve gücüne inanarak, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan sanat kurumlarının katılımı ile yeni ve uzun soluklu bir proje olan Senkron “Eş Zamanlı Video Sergileri”nin ilk adımları da bu sayede atıldı. “Lens’21” sergisi, 15 Nisan- 29 Mayıs tarihleri arasında Mixer galeri alanı ve Bilsart’ta izleyici ile buluşacak. Cengiz Tekin, Çağrı Saray, Erkan Özgen, Ferhat Özgür, Hale Tenger, Neriman Polat, Nil Yalter, Özgür Demirci ve Vahap Avşar’ın çalışmaları Mixer’de yer alırken, Ali Şentürk’ün ‘’Hafif Derinlikte Açığa Çıkan Birtakım İhtimaller’’ başlıklı video yerleştirmesi ise Bilsart’ta ziyaret edilebilecek.


"Lens’21 Buluşmaları" başlığı altında, Monitör ve Loading ile birlikte online sergi ve etkinlikler düzenlenecek. İzmir’de bulunan Monitör, Borga Kantürk ve Gizem Karakaş’ın çalışmalarına online bir sergi ile yer verecek ve sergi süresince sanatçılarla işleri üzerine bir konuşma gerçekleşecek. Diyarbakır’da bulunan Loading, "Lens’21" sergisine paralel çevrim içi bir konuşmaya sergi takviminde yer verecek.Comentários


bottom of page