top of page

Mixer’de Çevrim İçi Video Sergisi Başlıyor

Mixer, 25 Haziran-15 Ağustos tarihleri arasında ‘’Art on Screen’’ başlıklı çevrim içi video sergisini izleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Farklı tekniklere odaklanan sergi serileri düzenleyen Mixer, ‘’Art on Screen’’ sergisi kapsamında Türkiye'den altı sanatçının farklı ülkelerden takip ettiği sanatçıları, Mixer web sitesi üzerinden izlenebilecek bir seçkide bir araya getiriyor. Bilgisayar ortamında üretilen ve ekranlar aracılığıyla izleyiciyle buluşan video çalışmalar, dış dünya ile etkileşimimizin azaldığı ve çevrim içi ağlar aracılığıyla temas kurduğumuz bu sürece yakından tanıklık ediyor. Ekranlardan evlerimize giriyor ve yeni düşünme biçimleri yaratmamıza olanak tanıyor.


“Art on Screen”, 25 Haziran, Perşembe günü Zoom üzerinden gerçekleşecek ve eş zamanlı Youtube’ta canlı yayımlanacak bir açılış konuşmasının ardından www.mixerarts.com üzerinden ziyaret edilebilecek. Sergiye paralel düzenlenecek konuşma serileri, davet edilen sanatçıların üretim süreçleri ile beraber video sanatının gelişimi, kullanılan araçlar ve sergileme yöntemlerini paylaşma fırsatı sunacak.


Sergide yer alan sanatçılar: Balkan Karışman & Maotik, Can Büyükberber & Trudy Elmore, Meltem Şahin & George Wylesol, Ozan Türkkan & Claudia Larcher, Sırma Doruk & Julie Nymann, RAW & Kuflex.Commentaires


bottom of page